To, k čemu směřovalo celou sezonu, se potvrdilo. Starší dorostenci strakonické házené mají jistotu prvního místa ve II. lize, které jim dala domácí výhra nad Chodovem v sobotu 11. dubna.

Jihočeši soupeře porazili o deset branek 41:31 (20:14) a jejich vítězná série tak stále pokračuje. Dva body získali ze všech dosavadních 17 zápasů. Znamená to, že v příští sezoně budou Strakonice hrát českou nejvyšší soutěž.

Cíl je tedy splněn. „Ve zbývajících utkáních v Českých Budějovicích, doma s Dvorem Králové a v Jablonci budeme chtít udržet dosavadní neporazitelnost. Ovšem lehkovážný výkon v obraně a 31 obdržených branek budiž varováním," zdůraznil po uplynulém duelu trenér Roman Nejdl.

I druholigové ženy potvrdily formu, v neděli vyhrály na hřišti Spartaku Ústí nad Labem také rozdílem deseti gólů – 27:17 (12:7). V tabulce dál drží třetí místo, když mají stejně bodů jako druhá Bělá.

Domácí tým nastoupil s jedinou hráčkou na střídání a to se v utkání projevilo. Začátek Jihočešky zaspaly a prohrávaly, ale už v 6. minutě vedly 3:2. V 9. minutě znovu prohrávaly 3:4, ale od další minuty už se hrálo v jejich režii. „Klíčem k úspěchu bylo hlavně zpřesnění obrany – jako účinná se opět ukázala vysunutá agresivní obrana 1:5, která nutila soupeřky k chybám a dovolila nám tak skórovat z rychlých protiútoků," popsala trenérka Eva Krausová.

Severočeškám začaly brzy docházet fyzické síly a tým od Otavy tak navyšoval skóre až na konečný rozdíl deseti branek. „Jen naše vlastní chyby a nepřesnosti, hlavně v obranné hře, způsobily, že rozdíl nebyl výraznější," dodala.

Strakonice jsou velmi blízko tomu, aby v tabulce skončily v konečném účtování na medailové pozici.