Loko Liberec – Strakonice 29:16 (13:9). Branky Salátová 5 (5/3), Mozolíková 3, Fundová 2 (1/0), Lešáková, Schánělcová 2, K. Šrámková a Nůsková 1 (1/1). Vyloučení 0:1, sedmičky 1/1:7/4.

Liberec je ve II. lize žen úplným nováčkem, ale podle průběžných výsledků je největším kandidátem na postup do vyšší soutěže.

„Očekávaly jsme velmi náročné utkání a naše obavy se bohužel zcela potvrdily. Družstvo Liberce je sice velmi mladé, nicméně skvěle fyzicky, rychlostně i silově disponované. Navíc základ celku tvoří kmenové hráčky z družstva DHC Slavia Praha – bašta české ženské házené a účastník nejvyšší soutěže žen –, které jsou v Liberci na hostování,“ zmínila se trenérka Eva Krausová.

Fezko se chtělo o výsledek poprat, po první čtvrtině zápasu dokonce vedlo. „Poté si ovšem Liberec vzal oddechový čas a po něm jako by nasadil vyšší rychlostní stupeň, který spolu s několika našimi technickými chybami vyústil k obratu ve skóre a nakonec i výsledku prvního poločasu 13:9,“ konstatovala Krausová.

Ve druhém poločase došly Strakonicím záhy síly. „Mrzí mě trochu střelecká impotence, která nás opět postihla ve druhé půli , kdy jsme zbytečně z liberecké brankářky udělaly hvězdu,“ dodala trenérka.

A zásluhou jihočeské strážkyně tyčí Nůskové skóre ještě více nenarostlo.