Venku družstvo nestačilo na sedmé Pardubice. Byla to jeho třetí porážka z posledních čtyř zápasů.

Pardubice – Strakonice 28:22 (14:12). Branky Schánělcová 6, Salátová 5 (5/5), Fundová 3 (2/1), Vlčková 3 (1/1), K. Šrámková 2, Lešáková, Mozolíková a D. Šrámková 1. Vyloučení 1:0, sedmičky 5/4:8/7.

„Zápas byl z naší strany totálně nevydařený. V útoku jsme působily naprosto bezradným, pasivním a alibistickým dojmem, hra neměla myšlenku, produkovaly jsme desítky naivních technických chyb. Ještě tragičtější však byla naše obrana, s níž si soupeř dokázal dělat naprosto cokoliv,“ nebrala si při hodnocení zápasu servítky trenérka Eva Krausová.

K zápasu Fezko odcestovalo ve stabilním podzimním složení. Žádná z klíčových hráček v sestavě nechyběla, vyjma dlouhodobě zraněné Moravcové a brankářky Nůskové.

„Hrubě jsme zaspaly začátek a po třinácti minutách byl stav 8:3 pro domácí. Za této situace následoval time–out a rázná domluva, po níž jsme se vrátily do utkání a šňůrou branek v závěru poločasu ještě dokázaly skóre kosmeticky upravit,“ líčila Krausová.

Veškeré domluvy týkající se zodpovědného nástupu do druhé půle však vzaly brzy za své a scénář z prvního dějství se opakoval – po dvanácti minutách měly Strakonice manko sedmi gólů. Tento stav se jim už nepodařilo zkorigovat.

„Ukázalo se, že bez tréninků se prostě házená hrát nedá! Chybějící tréninky se silně promítají do vzájemné nesehranosti,“ uzavřela trenérka.