Strakonice – Starý Plzenec 25:21 (14:14). Branky Vdovin 5, Fencl 5 (1), F. Moravec 4, Hora, Kos, Frk, Čech 2, Gruzovský, Houska a J. Vávra 1. Vyloučení 2:4, sedmičky 2/1:3/2.

Fezku začátek zápasu nevyšel. Ztratilo celou řadu míčů po nepřipravené střelbě, neproměňovalo vyložené šance. V 11. minutě svítil na ukazateli skóre překvapivý stav 2:7.

„Dostali jsme se do křeče, která byla nejlépe vidět při naší přesilovce šest na čtyři, kdy chtěl téměř každý okamžitě vstřelit branku po individuální akci místo po jednoduchém přečíslení. Výsledkem byl nulový efekt této celé výhody,“ uvedl Roman Marienka.

Přesto Strakonice nepřestaly hrát na rychlé útoky a výsledkem bylo otočení stavu ve 28. minutě na 13:12. Pak však dvěma chybami pustily Západočechy opět do vedení (13:14). „Zdeněk Vdovin však velmi pěknou ranou zdálky stihl ještě vyrovnat na poločasových 14:14,“ upřesnil kouč.

Začátek druhé půle se nesl ve stejném duchu, kvůli celé řadě neproměněných šancí z křídel domácí ve 40. minutě prohrávali 16:18.

„Pak nám ale střelecky vyšly další čtyři minuty, kdy jsme konečně dokázali z brejků proměnit vyložené šance, které jsme do té doby doslova zahazovali a ve 44. minutě jsme vedli 22:18. V tu chvíli se zdálo, že jsme na koni a Plzenec přesvědčivě porazíme. Bohužel od stavu 24:19 ve 47. minutě jsme se nedokázali přes celou řadu dalších šancí proti hostujícímu gólmanovi prosadit a výsledkem bylo nakonec pouze hubené vítězství 25:21,“ konstatoval Marienka.

Výborně podle něj zachytal Pavel Sýkora, v obraně perfektně na středu „jezdil“ Fencl a jeden z lepších výkonů přidal Vdovin. „Škoda, že se tolik nedařilo křídlům, která dohromady zazdila kolem deseti stoprocentních šancí.“