V neděli vpodvečer budou strakoničtí druholigoví házenkáři Fezka moci začít bilancovat. Bilancovat podzimní část sezony 2007/2008.

V písecké hale, kde jsou „doma“, přivítají v podzimní derniéře od 15 hodin souseda v tabulce Lokomotivu Plzeň B.

Půjde o přímý souboj o páté místo v tabulce. To nyní drží Fezko, a to díky lepšímu skóre než mají Západočeši. Oba celky mají devět bodů. Strakoničtí budou chtít získat bezpodmínečně dva body, aby udrželi krok s týmy z čela.

Co trápí výběr trenéra Romana Marienky v současnosti nejvíc, to je proměňování šancí. Doplatil na to třeba minule proti Plzni SCM. „Je to občas zbrklost, křečovitost nebo také smůla,“ konstatoval kouč.

Podle něj je to dáno i tím, že hráči se sejdou většinou jen na pátečním tréninku. „Někteří si ´zaházejí´ jednou dvakrát za čtrnáct dní, a to je znát,“ dodal.

Jediný otazník, co se týče sestavy, visí nad startem Samce. „Nebyl celý týden. Hajný měl minule chřipku, ale počítám, že se dostaví. Zdravotní problémy Michala Čecha také přešly, v úterý byl na tréninku. A bude i Vdovin,“ upřesnil Roman Marienka.

Strakoničtí narazí potřetí v řadě na tým z Plzeňska. Minulý domácí zápas sehráli proti Starému Plzenci, v předešlém kole hráli v Plzni s SCM a nyní je čeká Plzeň B. „Každý ten tým je úplně jiný, i zápasy jsou vždy jiné,“ zdůraznil trenér.

Připomněl, že v kádru nedělního soupeře působí někteří hráči se zkušenostmi s extraligou nebo první ligou. „Mohou přijet, a nemusí,“ poznamenal Marienka. „Věřím, že využijeme domácího prostředí. Poslední prohra hráčům sebevědomí nenabourala. Pokud vyhrajeme, bude po podzimní části převažovat spíše uspokojení.“