Po čtyřech zápasech strakoničtí druholigoví házenkáři opět poznali hořkost porážky.

SK Praha 4 – Strakonice 29:22 (17:8). Branky Fencl 4 (2), Samec, F. Moravec, J. Vávra 3, Rutta 2, Kos, Čech, Hora, Houska a Frk 1. Vyloučení 1:4, sedmičky 1/1:3/2.

„Přestože jsme na začátku utkání herně až tak nezaostávali, výsledkově se situace vyvíjela více než hrozivě: v 8. minutě byl stav 5:0, ve 12. min. 8:1, v 16. min. 12:2 a ve 25. min. 16:4 pro domácí,“ konstatoval trenér Roman Marienka.

Neproměněné šance a snad i přílišná svázanost ze soupeře znamenaly předzvěst hrozivého debaklu. „Naštěstí něco pochytal Pavel Sýkora, a tak situace nebyla ještě horší,“ dodal kouč.

Až v posledních minutách se Fezku konečně několika góly v řadě podařilo poločasový výsledek kosmeticky upravit.

Do druhé půle Strakoničtí nastoupili s Luďkem Gruzovským v brance, který měl za úkol především rychle rozehrávat míče do rychlých útoků. „Vysunutá obrana, výborný Luděk v brance a ztráta nervozity znamenali, že jsme ve druhé půli předvedli jeden z nejhezčích výkonu letošní sezony,“ zdůraznil Marienka.

Manko z první půle ale bylo příliš vysoké, navíc soupeř je dostatečně kvalitním týmem. Zdramatizovat zápas se už hostům nepodařilo. „Přesto chci všem poděkovat, že dokázali takovým způsobem zvednout hlavu a bojovat o každý balon s největším nasazením. Proto, i když to může znít paradoxně, jsem s dojmem z tohoto zápasu vcelku spokojený,“ uzavřel hodnocení Roman Marienka.