Do konce nedělního házenkářského derby 13. kola II. ligy Strakonice – Sezimovo Ústí chybějí už jen sekundy. Stav je 24:25 v neprospěch Fezka.

Dlouhá rozehrávka, uvolnění křídla a hvizd. Sedmička!

Čech ji proměňuje, ale sudí nechávají hod opakovat (údajně nedali pokyn ke hře, i když i časoměřič reagoval na signál). Exekutor však zachovává pevné nervy a také reparát nekompromisně využívá.

Konec! Vyrovnáno 25:25.

Strakonice – Sezimovo Ústí 25:25 (10:15). Branky Fencl 7 (4), Samec 4 (1), Čech 4 (1), Kos 3, Hora, J. Vávra 2, Gruzovský, Frk, F. Moravec 1 – Havel 9 (5), P. Brožek, T. Brožek 5, Svoboda 3, Petřík 2 a Bláha 1. Sedmičky 8/6:5/5, vyloučení 8:8.

V úvodu utkání to vypadalo na jasnou záležitost.

V 5. minutě tým od Otavy prohrával 1:4, v 7. minutě 1:6, když předtím nastřelil třikrát tyč. Na začátku 14. minuty po dvou slepených gólech sezimoústeckých hráčů byl stav 3:9.

Hosté si stále udržovali pohodlný náskok, působili lehčeji, naopak hráči Fezka zbrkle zakončovali z nepřipravených pozic. Nebo ztroskotali na připraveném gólmanovi. Po první půli svítil na ukazateli skóre stav 10:15.

V úvodu druhého poločasu hrály hlavní roli sedmičky, ze šesti vstřelených branek jich takto padlo do 36. minuty pět.

Ve 38. minutě se Spartak dostal až na rozdíl sedmi branek – 13:20. Jenže pak začala velká stíhací jízda Fezka. Postupně ukrajovalo z náskoku soupeře, který za necelých deset minut nedal jediný gól. Ve 47. minutě domácí stáhli na 18:20 a o necelé dvě minuty nato se začínalo odznovu: na 21:21 srovnal Kos.

„Došlo asi k podcenění. Ale jinak hráli hosté pořád to samé. Klíčové bylo, že se začalo dařit Sýkorovi v brance a naše obrana byla agresivnější. Kolem 40. minuty dolehla na soupeře krize fyzického fondu. A nám se začalo víc dařit střelecky. Soupeř nevěděl, co má dělat,“ jmenoval faktory, které vedly až k vyrovnání, trenér Fezka Roman Marienka.

A to nebylo vše. Krize hostů pokračovala a Strakoničtí dokonali průběžný obrat. Sedm minut před koncem vedli 23:21. Mužstvo bylo v laufu, mohlo se spolehnout na střídajícího gólmana Sýkoru a zdálo se, že vše dotáhne do vítězného konce.

Sezimoústecký celek se však neuvěřitelně oklepal a během dvou minut srovnal na 23:23.„Důležitým okamžikem byly dvě neproměněné sedmičky Fencla – nejprve za stavu 23:21 a pak po vyrovnání hostů na 23:23,“ zdůraznil kouč.

Role se v tu chvíli obrátily. Na koni byli hosté a dostali se znovu do vedení. V poslední minutě vedli 25:23. Svěřenci trenéra Marienky však bojovali a 24 sekund před závěrečným hvizdem vykřesal jiskřičku naděje Kos.

Do konce chybělo jen pár sekund, když sudí nařídili sedmičku, kterou nadvakrát proměnil Čech. „Michal nemá nervy. Věří si, má obrovské sebevědomí,“ řekl na adresu úspěšného exekutora Roman Marienka.

„Vše, co se nechalo v posledních dvou a půl minutách udělat špatně, hráči ´Sezimáku´ udělali. My jsme toho dokázali využít. I to nás zdobí,“ zhodnotil Marienka.