Ze sedmého místa s devíti body na kontě vstoupí do jarní části strakoničtí druholigoví házenkáři.

Bojovat budou o to, aby svoji pozici v odvetné části vylepšili. „Chtěli bychom skončit do šestého místa, spíš ještě o něco výše,“ nastínil trenér Roman Marienka.

Mužstvo na začátku týdne zahájilo zimní přípravu, zatím zaměřenou na posilování. Tréninky jsou třikrát týdně. „Posilovna bude ještě čtrnáct dní, pak začneme rychlostní tréninky. A na začátku února už zapojíme i míč,“ přiblížil kouč. „Posilovna, i když jen dobrovolná, byla už v prosinci. Musím říct, že účast nebyla špatná. U těch, kteří ji využívali poctivě, to bude na jaře znát.“

Do přípravy se zapojili už téměř všichni hráči. Každý podle svých možností – jak dovolila práce nebo škola. Tým zůstává kompletní včetně trojice hráčů z Písku, kteří přišli během podzimní části.

Co se týče herní stránky, podle Romana Marienky bude tým pracovat hlavně na obraně. „Chtěli bychom také sehrát alespoň dva přátelské zápasy. Předpokládám, že to bude s VŠ Plzeň a Duklou Praha,“ poznamenal kormidelník.

Moravcová asi úvod nestihne

O několik dní dříve než muži zahájily přípravu druholigové ženy, po podzimu páté. Cíl? „Posunout se o jedno místo výše. A kdybychom skončily třetí, hodně by mě to potěšilo,“ řekla trenérka Eva Krausová.

Zatím se jí však sešla zhruba polovina družstva. „Máme hodně marodek,“ vysvětlila.

A jak to vypadá s Kateřinou Moravcovou, která na podzim chyběla kvůli operaci kolena? „Koleno ještě nemá doléčené. Spíš počítám, že Katka začátek jara nestihne. Radši nic neuspěchat,“ dodala Krausová. Až do konce ledna budou tréninky zaměřené na běhání, poté přijdou na řadu herní. Trenérka věří, že se tým zúčastní turnaje v Milevsku.