Dosavadní asistentka u týmu basketbalistek Karlových Varů Marcela Krämerová je odúterý novou trenérkou žen BK Strakonice.

Na jih Čech přichází po domluvě do konce sezony. „Pro mě jako pro trenérku, která se potřebuje dostat do povědomí, je to dobrá příležitost. Po nabídce od Strakonic nebylo nad čím přemýšlet,“ řekla včera Deníku Krämerová, původem ze Slovenska.

V úterývedla první trénink, hráčky se připravovaly na zápas Českého poháru s Pardubicemi. Jak vůbec zná strakonický tým? „Do detailu ne, ale přehled mám,“ ujistila.

Úspěch? Play off

„Není zatížena místním prostředím. I to byl jeden z důvodů, proč jsem se rozhodli pro ni,“ upřesnil prezident klubu Miloš Balák. Ten v pondělí pro Deník uvedl, že bude vybírat mezi třemi kandidáty. Jména neuvedl a neučinil tak ani den poté. Důvod? „Počítáme s nimi do výběrového řízení na post trenéra, které uskutečníme v létě,“ vysvětlil Balák s tím, že trenérkou ale může klidně dál být opět Krämerová.

Záleží totiž, jak úspěšná bude letošní sezona. Cílem je být v nejlepší osmičce pro play off. „Všechno ostatní bude neúspěch,“ dodal prezident.

K prvnímu kontaktu mezi klubem a Marcelou Krämerovou došlo už v sobotu. Tedy hned poté, co nabídl trenérský post k dispozici dosavadní kouč Eduard Gaisler. K dohodě došlov úterýdopoledne.

„Slibujeme si od ní hlavně to, že bude novým impulsem pro družstvo. Složení týmu v současné době neodpovídá tomu, kde se nacházíme,“ řekl Miloš Balák.

Asistenty Marcely Krämerové budou Eduard Gaisler (bude současně plnit i funkci vedoucího družstva) a Vít Krejčí.

Posila pod koš

Z Karlových Varů přichází k Otavě nejen Krämerová, ale také bývalá strakonická hráčka Petra Gerstnerová, 193 centimetrů vysoká pivotmanka.

Takový typ hráčky družstvu už dlouho chybí. „Je to velká posila, jsem ráda, že to vyšlo. Myslím, že i klub musí být spokojený,“ řekla k přestupu nová trenérka.

Gerstnerová bude ve Strakonicích působit minimálně do konce sezony.

Už i s novou posilou zajíždějíve středuStrakonice k pohárovému duelu do Pardubic. „Měli bychom nastoupit v plné sestavě, chybět bude jen Konvičková. Premiéru mezi ženami si odbude dorostenka Kušlitová,“ upřesnil asistent Eduard Gaisler.