Minulé úterý se byly strakonické basketbalistky v Českých Budějovicích podívat na extraligový hokej s Ústím nad Labem.

A zřejmě chytily na svého sobotního soupeře ze stejného města správnou motivaci.

Ve 13. kole Trocal ŽBL totiž porazily Severočešky o 33 bodů (73:40). V tabulce si upevnily 8. příčku, která bude ještě stačit k postupu do play off.

Rozhodující náskok si Strakonice vytvořily už v úvodní čtvrtině, kterou vyhrály rozdílem 14 bodů. V dalších dvou desetiminutovkách dal soupeř dohromady jen 13 bodů, zatímco domácí 32. Závěrečná část skončila nerozhodně 15:15.

Trenérka Marcela Krämerová se mohla poprvé za dobu krátkého působení na lavičce prvoligových žen radovat z výhry. „Jsem spokojená. Bylo to povinné vítězství, které jsme museli uhrát. Jsem ráda, že je to už za námi,“ oddychla si. „A těší mě, že jsme vyhráli takovým rozdílem.“

Družstvo hostů – složené z dorostenek – nezahrálo podle Krämerové špatně. „Soupeř dá tolik bodů, kolik mu dovolíte,“ prohlásila trenérka před zápasem. „Byl to slabší soupeř, mohl dát i méně bodů,“ dodala v narážce na obrannou činnost svých svěřenkyň. „Ale obrana už trochu vypadá, jak by měla. Ještě by však měla být lepší, tak o sedmdesát procent,“ přiblížila Marcela Krämerová.

A nepolevil domácí tým přece jen v poslední čtvrtině, která skončila nerozhodně 15:15? „Chtěla jsem, aby si zahrály všechny hráčky, hlavně mladé, které se potřebují vyhrát. Jen Gerstnerová byla na hřišti déle. Důvod byl ten, aby se s ní všechny holky sehrály.“

Z utkání si Marcela Krämerová odnesla tři pozitivní věci: těší ji nasazení jejích svěřenkyň, to, že plní pokyny v obraně a to, jak přijaly nové věci za dobu jejího působení u Otavy.