Popravdě řečeno, čekala se výraznější výhra. „Očekával ji asi každý z nás,“ potvrdil kouč Eduard Gaisler. Vítězství bylo to jediné, co ho těšilo. S předvedenou hrou totiž nebyl vůbec spokojený. „Dostat hned v první čtvrtině od Ústí dvaadvacet bodů… Když to celkově shrnu, nejvíce se projevilo, že se vyfaulovaly ´vysoké´ – Bernasová, Chernyiová. Takové zkušené hráčky musejí prodat své umění,“ dodal.

Strakonice musely do poločasu dohánět náskok domácího týmu. Po půli nakonec vedly o dva body. O plném bodovém zisku tým rozhodl definitivně až v závěrečné části.

Kouč: Jdeme dolů

Klíčový byl výkon Stejskalové. Celkem dala 32 bodů, 25 v prvním poločase. „V tomhle utkání potvrdila, že je vynikající střelkyně a také zkušená hráčka. Plně prodala své zkušenosti,“ chválil ji trenér.

To samé, co od Stejskalové, očekával Gaisler i od Chernyiové. „Pod koši měla dominovat,“ zdůraznil kormidelník. Ta se ale hned na začátku druhé čtvrtiny vyfaulovala. A nezůstala sama. Ve třetí části se přidala Bernasová, v polovině závěrečného dějství ještě Drachovská. Posledně jmenovaná navíc nastoupila s chřipkou. „V týdnu jsme měli velkou marodku. Vůbec neodcestovaly Bishofová a Lukešová.“

A jakým soupeřem bylo Ústí z pohledu Eduarda Gaislera? „Je to velmi mladý tým, o to víc ale hraje srdcem. Bojuje do poslední chvíle, nemá co ztratit,“ konstatoval. Právě větší bojovnost nyní Strakonicím trochu chybí. „Od druhé poloviny duelu s Trutnovem jdeme dolů. Řešíme to. Jako trenéři samozřejmě nejsme spokojení. Výkonnost síle týmu neodpovídá!“

V neděli v televizi

U Otavy už nyní vše směřuje k nadcházejícímu utkání s Valosunem Brno. Utkání televiznímu. Nedělní přímý přenos je první v celé historii klubu. „Bude to velký svátek. Budeme se chtít ukázat v jiném světle. Ale pokud hráčky neprodají to, co umí… Pak je to těžké,“ uzavřel Gaisler.

Zápas, vysílaný na ČT 4 Sport, začíná v 15.15 hodin.