Navázat na středeční domácí výhru nad rakouským Welsem (83:80) ve Středoevropském poháru sev sobotupokusí basketbalistky Strakonic.

V 11. kole Trocal ŽBL hostí od 17 hodin Spartu. „Jsem realista. Ale pokud by nás Sparta podcenila, mohla by na to doplatit. My bychom jí mohli zaskočit vůlí, kterou jsme prokázali proti Welsu,“ zmínil se nestor strakonického basketbalu Miroslav Vondřička.

Ano. Obrovskou vůlí dokázaly strakonické hráčky Rakušanky porazit, i když až v prodloužení. „Cením si toho o to víc, že to bylo v prodloužení. To by mělo holky povzbudit,“ dodává Vondřička. „Ukázalo jim to, že se dá vyhrát vůlí i nad zkušenějším soupeřem.“

Pražanky jsou v tabulce na pátém místě, z deseti zápasů jich vyhrály pět. Většinu ale doma, venku jediný v 1. kole v Ústí nad Labem. Strakonice by rády prodloužily tuto sparťanskou sérii bez vítězství. „To by bylo příjemné,“ zasní se na chvíli Vondřička.

Budou to však mít hodně těžké. Jednou z předností hostujícího celku jsou zkušenosti. Ale ty hrály i pro Wels. A Jihočešky ho porazily! „Všechno je to ve vůli, dřině a kolektivním bránění. To je základ všeho,“ konstatuje Miroslav Vondřička. To, co proti Welsu hráčky předvedly ve druhé půli, bylo podle něj na jedničku. Jde o to, zda to bude stačit i na ligu. „Musíme se vyvarovat výpadku, jaký jsme teď opět měli ve třetí čtvrtině,“ varuje.

Domácím bude určitě chybět Konvičková, která si v Karlových Varech zranila koleno.

Po nemoci už je Drachovská. „Možná už bude k dispozici, i když na tréninku ještě nebyla,“ dodává Vondřička. „Míša by obrovsky pomohla.“

Vběhnout do zápasu by poprvé v sezoně měla být připravena už i Drahotová, která měla problémy s kolenem.