Premiérový domácí zápas roku 2008 mají strakonické basketbalistky za sebou. A byl vítězný!

Radost hráček i jejich nejvěrnějších fanoušků vypukla ve středu krátce před dvacátou hodinou.

Po 45 minutovém dramatu (utkání se prodlužovalo) svítila na ukazateli skóre u Strakonic číslice 83 a na straně mnohonásobného mistra Rakouska z Welsu 80. Jak vyplývá z názvu soupeře, nešlo tentokrát o body do prvoligové tabulky, ale do Středoevropského poháru, který je novinkou letošní sezony.

Jaký průběh jednotlivé části duelu měly?

Než domácí hráčky zjistily, že zápas již začal, prohrávaly po dvaceti sekundách 0:4. Ve 4. minutě však vedly 15:7 a po chvíli 20:9, střelba se jim dařila mimořádně.

Ve druhé čtvrtině se na palubovce objevila v dresu BK hodně omlazená sestava. Zkušený soupeř ze svého manka ukrajoval bod po bodu, až ho ve 14. minutě vymazal docela (31:31). V následujících sekundách daly Strakonice šest bodů v řadě, vzápětí se to samé podařilo i Welsu a bylo to 37:37.

Třetí čtvrtina strakonickým košíkářkám obvykle nevychází. Bylo tomu tak i tentokrát, i když ve 28. minutě byl ještě stav 52:53. Potom Jihočeškám odešla střelba, měly velké mezery v obraně a skóre se změnilo až na 56:63.

Závěrečná čtvrtina byla divácky nejatraktivnější. Oslabený celek svěřenkyň trenéra Eduarda Gaislera si sáhl až na dno sil a po trojce Urbanové se opět dostal do vedení 65:63, vedl ještě 69:66 a 71:70. Čtrnáct sekund před koncem hostující Ruzikova dala dvě šestky na 71:73, dvě sekundy před konečným hvizdem (!) ale Podskalská stav srovnala a začínalo se znovu.

V pětiminutovém prodloužení získaly domácí hráčky rychle čtyřbodový náskok a dovedly zápas k vydřené, ale zasloužené výhře.

Do rámce pohledného duelu nezapadl výkon dvojice rozhodčích Hoška a Kittlerové, která udělala spoustu chyb.

O vítězství se postaraly: Urbanová 26, Stejskalová 24, Podskalská 12, Bernasová, Lukešová 6, Punčochářová 4, Tomanová 3 a Baláková 2.

V současném období sedí strakonické basketbalistky na třech židlích a program mají opravdu nabitý. Užv sobotuhrají doma ligu se Spartou, ve středu Český pohár v Pardubicích a další sobotu opět v domácím prostředí ligu s Trutnovem. Příští zápas Středoevropského poháru je čeká 6. února v Banské Bystrici.