Soudě podle výsledku, nesehrály basketbalistky Strakonic ve středu na hřišti Valosunu Brno špatný zápas. Prohrály sice 75:88, ale rozhodně nezopakovaly něco podobného jako v prvním vzájemném duelu, kdy podlehly o 42 bodů. Moravanky tentokrát nebyly v ideální sestavě, potýkaly se se zraněními.

„Hodnotím náš výkon kladně, soupeř musel hrát naplno až do konce,“ zmínil se asistent trenérky Eduard Gaisler.

Jihočešky nezachytily úvod a o poločase prohrávaly o dvacet bodů. Podle Gaislera hráčky nastoupily do utkání s velkým respektem. „Domácím se navíc dařila střelba z pole,“ dodal asistent.

V předchozích zápasech nevycházely týmu od Otavy druhé poločasy. Na Valosunu tomu bylo přesně naopak. Po přestávce totiž začal manko stahovat. „Odehráli jsme druhou půli v dobrém duchu, je to příslib do budoucna,“ těšilo Gaislera.

Strakonice se nikdy nedostaly soupeři na rozdíl pod deset bodů. Největší šanci měly přibližně pět minut před koncem. „Skóre bylo o 11 bodů, ale nevyužili jsme útok a naopak domácí družstvo z těžké pozice vstřelilo trojku. V tomto momentě se lámal chléb,“ vylíčil Eduard Gaisler. „Chybělo nám pověstné štěstíčko. Nedali jsme ke konci tři trojky, Brňanky ano.“

Svěřenkyně trenérky Krämerové však potvrdily zlepšení. Dařilo se opět Gerstnerové, která dala 22 bodů, jen o bod méně zaznamenala Stejskalová, standardní výkon odvedla Drachovská. „S Petrou Gerstnerovou se nám hraje lépe, je to jiná hra. Holky jsou klidnější, na koš se tolik nenadřou,“ upřesnil asistent.

Vyzdvihl by především zlepšený výkon ve druhé půli. „To je to nejdůležitější, hrajeme až do konce. A holky si věří herně i střelecky,“ dodal.

Celkové hodnocení uzavírá optimistickým prohlášením: „Když budeme mít víc štěstí, můžeme překvapit s každým.“

Trocal ŽBL pokračuje dalším kolem už v sobotu, Strakonice zajíždějí do Prahy k duelu s USK, kterému patří v tabulce druhá příčka.