Přestože posílený tým domácích na kvalitního protivníka z Podkrkonoší nestačil (Trutnov vyhrál 87:67), byl dojem z jeho hry rozhodně lepší než v minulých zápasech.

„Z naší strany byl k vidění agresivnější basketbal,“ zmínil se asistent trenérky Krämerové Eduard Gaisler. „A komunikace trenér – tým je teď o sto procent lepší.“ Impuls, kterým byla trenérská změna, se tak – zdá se – vydařil. „Je to na holkách vidět, jsem za to rád,“ dodal Gaisler.

U domácích zářila Gerstnerová

A pořádně vidět byla i nová posila Petra Gerstnerová. Při své premiéře ve strakonickém dresu byla nejlepší střelkyní týmu, dala 22 bodů. „To je na první utkání excelentní výsledek. Její účast byla znát. A až bude mít družstvo čas se víc sehrát, bude to velká zbraň. Její potenciál je obrovský, je třeba ho využít. Do jaké míry se to povede, se ukáže,“ konstatoval asistent.

Domácí tým držel krok jen v první čtvrtině, kdy i vedl, nakonec ji však prohrál o tři body. Postupně však Trutnov po celý zápas svůj náskok navyšoval

„Škoda, že jsme neuhlídali Zohnovou, nejlepší střelkyni,“ litoval Gaisler. Ta dala v prvním poločase 14 bodů, ve druhém přidala dalších 15.

Úvod druhé poloviny utkání se Strakonicím nevydařil. „Dlouho trvalo, než jsme dali koš. Pak už byla hra vyrovnaná. Ale takový zkušený soupeř si to už pohlídal,“ upřesnil Gaisler. Důležitým okamžikem byl čtvrtý faul Gerstnerové na konci třetí části. Přibližně pět minut před koncem se vyfaulovala. V té době prohrávaly Jihočešky „jen“ o třináct bodů. Její absence byla znát.

Vzhledem k síle Trutnova, který skončil v minulé sezoně třetí, vidí asistent prohru o 20 bodů jako přijatelnou. „Ještě je potřeba zvýšit dravost. Házeli jsme málo trestných hodů a málo hráli jedna na jednu. Ale to chce čas,“ dodal.

V příštím kole hostí Strakonice předposlední Ústí nad Labem. „V tomto složení je výhra povinností. Ale to by byla stejně,“ zdůraznil asistent Eduard Gaisler.