V sobotním prvoligovém utkání basketbalistek Strakonic a Trutnova vedl družstvo hostí Martin Petrovický. Ve Strakonicích si tohoto úspěšného trenéra velmi dobře pamatují, ostatně dokázal zde s týmem BK získat šesté, čtvrté a sedmé místo. Po zápase odpověděl Deníku na několik otázek.

U kormidla strakonických košíkářek jste strávil téměř tři sezony. Co se vám dnes vybaví, když se řekne Strakonice?

Vybaví se mi krásné vzpomínky na spoustu fajn lidí u basketu i mimo něj. Samozřejmě velice rád vzpomínám na výbornou partu hráček, která dokázala v sezoně 2003/2004 vyrovnat historický úspěch Strakonic v podobě čtvrtého místa v lize.

Od roku 2005 jste trenérem Trutnova, který se v minulém kole představil pod strakonickými koši. Jak byste duel zhodnotil?

Před zápasem jsme úplně nevěděli, co nás čeká. Ve Strakonicích totiž v týdnu došlo ke změně na trenérském postu a přišla i pivotmanka Petra Gerstnerová. Musím říci, že její hra bude pro Strakonice velkým přínosem. O výsledku především rozhodla skutečnost, že máme k dispozici širší a kvalitnější lavičku. Pokud byla na hřišti základní pětka domácích, tak tempo hry stíhala, po vystřídání již ne.

S výhrou 87:67 i s výkonem svého družstva jste tedy byl spokojen?

S výsledkem určitě a se hrou vcelku také, má stoupající tendenci.

Basketbaloví příznivci byli zvyklí vídat Trutnov v tabulce na bronzové příčce. K ní vám letos přece jen něco chybí , proč tomu tak je?

Těch příčin bylo více, do současného umístění se promítly i tři porážky v řadě. Nyní je naším prvotním cílem účast ve skupině o první až čtvrté místo. Pro zbývající kola základní části soutěže máme i lepší vylosování. Na našem předsezonním cíli, obhájit bronzová umístění z minulých sezon, v Trutnově nic neměníme a ani nemůžeme. Pochopitelně chceme znovu hrát evropský pohár, což image klubu jen zvyšuje.

A chtěl byste si tipnout letošní konečné umístění Strakonic?

Budou do osmého místa, účast v prvním kole play off by je určitě minout neměla.

Co byste popřál strakonickým fanouškům?

Využiji příležitosti a chci jim opožděně popřát vše nejlepší do roku 2008. A také, aby zůstali strakonickému basketu věrni, když družstvo cítí podporu z hlediště, je to na hřišti znát.