Druhý zápas v novém roce mají tuto středu před sebou strakonické basketbalistky.

Po víkendové prohře v Karlových Varech 47:63 v Trocal ŽBL je nyní čeká duel Středoevropského poháru. Od 18 hodin bude jejich soupeřem v hale STARZ rakouský Wels.

„Přestože je Wels několikanásobným mistrem rakouské ligy, je to hratelný soupeř,“ říká manažer klubu Libor Kráčmera. „Je to starší zkušený tým.“ To potvrzuje i křídelní hráčka Kateřina Konvičková. „Měly bychom je uběhat, fyzičku máme dobrou.“

Dvě absence

Trenér Eduard Gaisler nebude do utkání moct počítat s Drachovskou, kterou trápí viróza. Chybět by podle manažera měla minimálně ještě týden, možná až čtrnáct dní.

Chybět bude ještě Chernyiová, která si jela do Ruska vyřizovat vízum. „Její manažer jí vízum nezařídil. Zatím se Elena neozvala, v současnosti s ní moc nepočítáme,“ upřesňuje Kráčmera. „Takhle si rozhodně nepředstavuji přístup od hráčky, která chce hrát v zahraničí,“ dodává důrazně.

Jihočešky mají navíc i velkou motivaci, chtějí Rakušankám vrátit porážku z poloviny listopadu, kdy venku podlehly 65:87. „Určitě! Doma to půjde lépe. Roli v tom prvním zápase sehrálo i to, že se hrálo na umělé ploše,“ vrací se k prvnímu duelu Konvičková. „Snad to teď vyjde, vítězství by nám pomohlo i psychicky.“

To rozhodně. Hned v sobotu totiž tým od Otavy hostí Spartu. A po již zmiňované porážce od Karlových Varů by to byla vzpruha.
V lázeňském městě držely Strakonice vyrovnaný stav jen první poločas, který prohrály o dva body.

Zlom přišel ve třetí čtvrtině. „Zase ta naše třetí čtvrtina… Začaly jsme zmatkovat, špatně jsme se doplňovaly, nemohly jsme dát koš. Nevím, čím to je,“ prohlašuje Kateřina Konvičková.