Basketbalisté sehráli dvě výborná derby

ČESKÉ BUDĚJOVICE, PÍSEK - Strakonice porazily BSK České Budějovice, Písku ale podlehly.

15.11.2007

Strakonice nestačily venku na Písek (pronikajícího Diviše brání písecký Čáp).Foto: Jan Škrle

Vítězství a porážka. Taková je bilance druholigových basketbalistů Strakonic z jihočeských derby.

BSK České Budějovice – Strakonice 67:84 (33:50)

Domácí v kompletní sestavě se všemi hostujícími hráči nestačili na bojovně a nesmírně kolektivně hrající tým Strakonic. „Dá se říci, že o konečném výsledku rozhodla druhá čtvrtina, kterou jsme po výborném výkonu vyhráli 25:13,“ upřesnil trenér Milan Janda.

Na začátku druhého poločasu Strakoničtí svůj náskok zvýšili až na 61:37 (24. minuta) a potom s přehledem dovedli zápas do vítězného konce.

„Velmi dobře jsme ubránili tradiční střelce BSK – Kasparidese, Šaška, Palečka a Bláhu. Největší potíže jsme měli s Nejedlým. Hráli jsme však daleko víc kolektivněji, těžili z výborného výkonu Čecha a byla znát i daleko větší vůle po vítězství v prvním jihočeském derby,“ doplnil Janda.

Body: Čech 29, Prokopec 12, Jeřábek 11, Kraml, Grabmüller 6, M. Janda 3 a P. Janda 2.

Sokol Písek – Strakonice 69:55 (32:24)

Domácí uštědřili hráčům BK Strakonice lekci z produktivity. V nesmírně bojovném a kvalitním utkání bránil Sokol Písek po většinu času zónovou obranu, proti níž nepřesně střílející hráči hostů nedokázali najít účinnou protizbraň.

„Ve všech parametrech – s výjimkou úspěšnosti střelby – jsme byli o něco lepší, ale ani to na lepší výsledek nestačilo. Bojovali jsme, ale Písek hrál s přehledem, co potřeboval a zaslouženě uhájil první příčku v tabulce,“ komentoval porážku strakonický kormidelník.

I přes prohru zaslouží hráči Strakonic absolutorium za předvedený výkon, kterým přispěli k výborném úrovni druhého jihočeského derby.

Body: Tesař 14, Čech 12, Jeřábek 9, Prokopec, Diviš 6, M. Janda, Brabec 3 a Kraml 2.

15.11.2007 VSTUP DO DISKUSE

Fotbalisté Dynama v sobotním šlágru II. ligy porazili Opavu 2:1 a vystřídali ji v čele tabulky.
103

Dynamo ve šlágru kola zdolali Opavu a vedou tabulku

Osek doma zdolal v derby Katovice 2:1.
23

Osek vyhrál derby, ukončil tak šestizápasovou vítěznou šňůru Katovic

Retro ukazuje Strakonice v dávných letech

Strakonice - V Jelence strakonického hradu je k vidění výstava Strakonické retro s podtitulem Od umění ke sportu. Výstava mapuje úspěchy, kterých strakoničtí sportovci či umělci dosáhli doslova před desítkami let. Ale nejen to - můžete zde také vidět unikátní fotografie zachycují proměnu Strakonic, sportovní náčiní od lyží až po motorky či padák a nebo čím se zabývaly místní noviny. Výstava trvá do 31. října