Nejvyšší basketbalová liga žen pokračujeve středu14. kolem. Strakonice zajíždějí do moravské metropole k duelu s Valosunem.

Jihočešky se postaví aktuálně třetímu týmu tabulky, který kromě suverénních celků Gambrinus Brno a USK Praha dokázaly porazit jen Trutnov v 1. kole a až do minulého kola poslední Slovanka Tábor. Ta urvala své první vítězství v sezoně, nad Brňankami doma zvítězila 73:72.

„Valosun je natolik zkušený tým, že se bude bránit nějakému velkému překvapení,“ řekl asistent trenérky Krämerové Eduard Gaisler. „Je pouze na nás, jak mu dokážeme vzdorovat. Soupeř trestá každou chybu, musíme hrát od první minuty na maximum.“ Podle jeho slov bude rozhodovat vzájemný počet ztrát.

Pokud družstvo udrží disciplínu, může tým od Otavy přivézt nadějný výsledek. Debakl z prvního vzájemného zápasu, který Strakonice prohrály o 42 bodů (74:116), se podle Gaislera opakovat nebude. „Teď jsme posíleni na postu podkošové hráčky, který nás nejvíc trápil,“ zmínil nedávný příchod pivotmanky Petry Gerstnerové asistent.

Také proto si myslí, že se týmu díky jejím útočným doskokům podaří eliminovat asi největší zbraň domácích – rychlý protiútok. Právě po rychlých přechodech do útoku si Brňanky odvezly na konci listopadu z jihu Čech tak vysoké vítězství.

Jak v duelu s Valosunem, tak i v dalších, byly největší slabinou BK Strakonice třetí a čtvrtá čtvrtina. Podařilo se už tento nedostatek odstranit? „Každá čtvrtina je jiná, ve druhém poločase už také ubývají síly,“ vysvětlil Gaisler. „Soupeř má značnou podkošovou sílu, proto pro nás bude nejdůležitější udržet Petru Gerstnerovou co nejdéle na hřišti.“

Stotřiadevadesát centimetrů vysoká pivotmanka je nyní největší oporou týmu. Ze dvou zápasů dala dohromady 49 bodů. Potvrdila, že je zkušenou hráčkou. „U takové hráčky je důležité, aby byla v psychické pohodě a hrála s chutí. Že se jí daří, je jen dobře. Je to pro nás velmi platná hráčka, svůj standard odvede v každém utkání, což je důležité. Její přínos však není jen ve skórování, ale také v obranné činnosti,“ zdůraznil Gaisler.