Házenkáři v poháru přejeli České Budějovice o tři třídy

České Budějovice, Strakonice - Strakoničtí porazili Lokomotivu 39:12.

3.9.2011

Filip MoravecFoto: Jan Škrle

Je to zřejmé, strakoničtí házenkáři mají fazonu! Po vítězství minulou neděli na turnaji v Libčicích nad Vltavou potvrdili formu a ve čtvrtek dominovali v prvním ostrém utkání – v 1. kole Českého poháru. Na hřišti Lokomotivy České Budějovice zvítězili rozdílem tří tříd 39:12 (17:6).

Strakoničtí do Českých Budějovic odjeli v plné sestavě, která bude v tomto složení připravena na II. ligu. Chyběli Michal Čech, který má zraněnou achillovku (vypadá to na delší absenci) a dorostenci Michal Krejčí, Roman Marienka a Jakub Král, kteří neměli vyřízené registrace.

„Do zápasu jsme šli jako favorité. První poločas jsme se ze začátku se soupeřem tahali o gól o dva, než se nám podařilo odskočit na poločasový výsledek o 11 branek. Do druhé půle jsme nastoupili velmi dobře a z kvalitní obrany jsme šli do rychlého protiútoku – a za prvních pět minut jsme dali šest gólů a bylo rozhodnuto. Musím celé mužstvo pochválit za vynikající obranu, dvanáct inkasovaných gólů o tom svědčí. I oba brankáři, Vosoba a Kaufman, předvedli dobré výkony,“ uvedl k průběhu duelu kouč Miroslav Vávra.

Soupeř nastoupil pouze se čtyřmi muži v kádru, zbytek týmu byli dorostenci. Strakonice v utkání podaly soustředěný výkon bez větších chyb. „Nejvíce mě mrzí zranění našeho hráče Michala Fencla, který si na konci prvního poločasu při kontaktu s protihráčem zlomil prst na pravé ruce a musel být převezen do nemocnice v Českých Budějovicích. Výsledek vyšetření bohužel není dobrý, Michal se musí podrobit operaci – prst mu bude sešroubován,“ dodal Miroslav Vávra.

Strakonice ve 2. kole narazí na lepšího z dvojice Sparta – Písek, tento zápas se hraje v sobotu 3. září. Jihočeský celek bude favoritem postupu. Pokud tuto roli potvrdí, měl by se v derby ve Strakonicích představit v sobotu 17. září.

Český pohár – 1. kolo: Lokomotiva České Budějovice – Strakonice 12:39 (6:17). Branky: Štětina 4, Salva, Vrkoč 2, Kuchař, Mráz, Zelenka, Pivec 1 – F. Moravec 7, M. Masák, D. Zbíral 6, Mošovský 5, Houska, M. Zbíral 4, J. Vávra, Bažata, Fencl 2, P. Masák 1. Vyloučení: 5:4. Sedmičky: 3/2:2/2.