Oddíl strakonických orientačních běžců minulý víkend 28.-29. května uspořádal pátý závod jihočeského oblastního přeboru v Dolním Poříčí (i díky spolupráci s přilehlými obcemi Kladruby, Střelské Hoštice, Poříčí).

Běhalo se na pravém břehu řeky Otavy. V mužích vyhrál Petr Klimeš z Křemže, v ženách Lenka Junová až z dalekého Šumperka. Ze strakonických závodníků byly na stupních vítězů Eliška Štefanyuková a Kateřina Kučerová z oddílu biatlonu a ani závodníci z turistického strakonického oddílu HUSOT nebyli bez medailí.

Orientační běžci za pomoci Domu dětí a mládeže Strakonice také uspořádali při Dnu dětí malý náborový běh pro nejmenší účastníky v Rennerových sadech. Závodu se zúčastnilo přes 70 dětí, ti nejmenší v doprovodu rodičů.

Za největší úspěchy v letošním roce lze považovat zatím čtyři tituly oblastních přeborníků. Dva vybojoval v mužích Václav Pelc, jeden mezi seniory Bedřich Šafařík a v žákyních byla úspěšná Eliška Štefanyuková na krátké a sprintové trati v Hluboké.

A jaké další plány mají strakoničtí „orienťáci“ do dalšího období? Pro veřejnost připravují na červenec půldenní program „Nebojím se mapy“ při dětském táboře na Zálesí. V září plánují kurz základů orientace pro rodiče s dětmi v areálu na Muškách při ZŠ Povážská a opět i náborový závod v Rennerových sadech.

PAVLA PELCOVÁ