Druholigové házenkářky Strakonic v 19. kole doma prohrály. Podlehly 1. HC Pardubice 27:29 (14:12).

Hned v úvodu musely Jihočešky dohánět dvougólový náskok soupeřek. „Manko se sice dočasně stáhnout podařilo, ale rozhodně se nám nepovedlo vzbudit se. A tak se po celý zbytek poločasu skóre pravidelně přelévalo z jedné strany na druhou. Poločasový výsledek 14:12 nebyl nic moc,“ dodala trenérka Eva Krausová.

Jenže po obrátce přišlo ještě více technických chyb a nepřesných přihrávek darovaných přímo do rukou soupeřek, více propadů v obraně, ještě více nudy a zmaru. „Nakonec jsme druhé dějství prohrály v poměru 13:17 a celkově tak darovaly soupeři velmi cenné body do tabulky. Je to pro mě osobně velké zklamání, ale tentokrát jsme si vítězství opravdu vůbec nezasloužily,“ konstatovala Krausová.

Prvoligový mladší dorost Strakonic o jediný gól vyhrál na hřišti pražského Sokolu Kobylisy, a to 25:24 (11:12).

„V úvodu jsme sice prohrávali 2:0, ale rychle jsme otočili na 2:4. Mohli jsme skóre několikrát navýšit, ale řadu vyložených šancí jsme neproměnili a další střely ze střední vzdálenosti skončily na tyčích. Přesto jsme odskočili ve 25. minutě na 11:8. Jenže soupeř se nevzdal a dokázal do poločasu otočit na 12:11,“ popsal první dějství trenér Roman Marienka.

Do druhé půle vstoupil tým od Otavy špatně a ve 35. minutě prohrával 11:16. Ve 45. minutě se Strakoničtí dotáhli na dva góly. „Dvě a půl minuty před koncem jsme snížili na rozdíl branky, za minutu vyrovnali a 40 vteřin před koncem zápasu šli do vedení. Potom ještě gólman zneškodnil náskok z křídla a vyhráli jsme,“ poznamenal k důležité výhře kouč.