Extraligové starší dorostenky BK Strakonice udržely příslušnost mezi elitou. Ve středu 20. dubna vyhrály klíčový zápas skupiny o 9.–12. místo na hřišti BA Sparta 76:68 a zajistily si, že se vyhnou kvalifikaci o extraligu.

„To, čemu nikdo nevěřil, se stalo skutkem. Po pouhých čtyřech výhrách v základní části tým ve skupině o 9. až 12. místo potřeboval zvítězit ve všech šesti utkáních. A vítězstvím na Spartě se tato série uzavřela. Fantastické,“ uvedl trenér Jiří Johanes.

Jihočešky se musely obejít bez nemocné Ovsíkové a také Paroubkové, která byla s ženami v Brně na utkání o třetí místo v ŽBL. Hráčky Strakonic se jen pomalu dostávaly do tempa a Sparta hrála přesně a tvrdě. Excelovala Hana Šmídková, autorka poločasových 22 bodů. Po první čtvrtině vedl domácí tým 25:16 a v půli 39:35. Po pěti odehraných minutách druhého poločasu 50:43 a po třetí části 57:56.

„Hned první akcí poslední čtvrtiny jsme se dostali poprvé do vedení – 59:58. Dalších sedm minut se družstva pravidelně střídala v jednobodovém vedení do stavu 65:66. Díky obrovskému nasazení našich hráček Sparta střelecky selhala a zápas jsme dotáhli k vítězství,“ vylíčil kouč.