Z Brna se vrátily s dvěma porážkami. Basketbalistky Strakonic prohrávají po úterním a středečním zápase o třetí místo v ŽBL s Valosunem Brno 0:2. V obou duelech byly horší o deset bodů. V úterý 19. dubna podlehly 67:77, ve středu 60:70.

Série se stěhuje nyní k Otavě, kde je v sobotu od 17 hodin na programu odveta, případně v neděli také od 17 hodin. Jihočešky budou odvracet dva mečboly. Pokud se jim nepovede zvítězit, sezona pro ně končí. A obsadí konečnou čtvrtou příčku. Trenérka Marcela Krämer je přesvědčena, že její svěřenkyně mají na víc.

První čtvrtina druhého utkání byla vyrovnaná, herně i na skóre (19:19). Proč vám ale v dalším průběhu soupeřky tak utekly?
Plně využily sílu domácího prostředí. Znaly svoje koše, dokázaly se prosadit v situacích jedna na jednu. Nám tam oproti předchozím zápasům nic nepadalo a po herní stránce to byla katastrofa. Neubránily jsme Vlkovou a Zrůstovou, každá z nich nám dala 22 bodů. My jsme bohužel takovou střelkyni neměly.

V čem bylo Brno celkově lepší?
Hrálo to, co vždy. My jsme se musely obejít bez Petry Reisingerové, bohužel její zranění přišlo v ten nejnevhodnější okamžik. Tým, když ví, že má takového lídra a hraje, nastupuje v jiné psychické pohodě. Petra nám chyběla i bodově. Prohrát bez ní dvakrát o deset bodů je normální výsledek, ale s ní bychom určitě alespoň jeden zápas vyhrály. Bylo by to jiné. Bohužel se ve druhém utkání opět neprosadila Musilová a Johnovou Brňanky také dobře hlídaly. A nikdo další se neprosadil.

Prohráváte 0:2 na zápasy. Budete mít dost fyzických a psychických sil doma ještě sérii minimálně vyrovnat? Dá se to podruhé, stejně jako ve čtvrtfinále se Slovankou?
Hráčky si musejí uvědomit, o co hrají. Ne že by nebojovaly, ale je v nich víc. Nebylo to takové, jak bych si já představovala. Když si uvědomí, o co se hraje, tak věřím, že to doma zvládneme.

Budete doma tedy opět jiným týmem, stejně jako ve čtvrtfinále?
Doma se hraje vždycky jinak. Snad se hráčky nabudí a budou jiným týmem. Jinak nemá ani cenu jít na hřiště…