Dokázali to! Stolní tenisté ČZ Strakonice si zahrají o konečné první místo a tedy o postup do I. ligy. Nováček soutěže potvrdil roli černého koně ze základní části.

V semifinále play off II. ligy tým ČZ přešel přes Litoměřice. Doma předminulou sobotu (9. dubna) vyhrál 9:5 (33:26), o týden později však prohrál v odvetě na severu Čech 6:9 (28:33) a finálovou účast si zajistil až v neděli po domácím vítězství 9:4 (32:23).

„Máme samozřejmě všichni radost. Tajně jsem doufal, že si finále zahrajeme, byl to můj soukromý cíl,“ řekl kouč Vladimír Havlík. „Pro všechny je ta naše sezona velké překvapení, účast ve finále je obrovský úspěch,“ zdůraznil.

Jak trenér komentoval dvě víkendová semifinálová utkání? „V domácí odvetě Litoměřice využily svého prostředí. My jsme však nehráli špatně, vedli jsme 5:3 a 6:4. Doma pak byli kluci odhodlaní se porvat o postup. Měli jsme větší vůli po vítězství a dobře to dopadlo,“ hodnotil Havlík.

V případě třetího semifinále měly Strakonice využít hráče Šanova Miroslava Štepku. Nestalo se. „Šanov v semifinále třetí ligy vypadl se Slavojem Ústí nad Labem B. Štepka na tom byl psychicky špatně, omluvil se s tím, že by nám nebyl moc platný,“ vysvětlil Vladimír Havlík.

Ve finále Strakoničtí narazí na vítěze základní části El Niňo Praha C, které vyřadilo Libín Prachatice (také na tři zápasy). „Budeme to my, kdo bude tahat za kratší konec,“ konstatoval strakonický lodivod. „Za soupeře bude hrát seniorský reprezentant Tregler a výborný Reitšpies. Kvalita těchto hráčů je někde jinde. Šance na úspěch je malá, ale budeme bojovat o co nejlepší výsledek. I kvůli lidem, kteří nás podporují,“ dodal Havlík.

První finálový duel se hraje v sobotu 30. dubna v Praze, odveta na jihu Čech o týden později. Případný třetí zápas pak v neděli 1. května v Praze.