K bronzu mají teď basketbalistky Strakonic o něco dále. V úvodním duelu série o třetí místo v ŽBL v úterý 19. dubna Valosunu Brno na jeho palubovce podlehly 67:77.

Hlavní zásluhu na vítězství domácích měla střelecká potence Vlkové a Večeřové, které celkem zaznamenaly 38 bodů, tedy polovinu.

Jihočešky výrazněji vzdorovaly jen v úvodní čtvrtině zápasu, kterou prohrály o pět bodů. V dalším průběhu se dařilo domácím náskok soustavně navyšovat. V poločase vedly Brňanky o 11 bodů (44:33). Tým od Otavy doplatil na mizerné zakončení.

Ve finiši rychleji docházely síly Strakonicím a kompaktnější domácí tým si nakonec vítězství vzít nenechal. I když družstvo od Otavy několikrát snížilo a přiblížilo se na přijatelný rozdíl. Ve 29. minutě byl rozdíl šest bodů, ve 33. minutě pět bodů. Moravanky ale vždy kontrovaly a žádné drama nepřipustily.

„Co se týče výsledku, zápas nevypadal vůbec špatně. Ale v obraně jsme dělaly chyby a v útoku byl problém se prosadit. Především pro Johnovou (10 bodů) a Musilovou (1 bod). Kdyby obě daly svůj standard – Johnová patnáct bodů a Musilová deset – tak jsme vyhrály. Překvapily Škrabalová a Ondřejová,“ hodnotila strakonická trenérka Marcela Krämer. V závěru střetnutí už prý hráčky nevěřily, že by mohly skóre otočit.

Strakonickou hru limitovala neúčast hlavní hvězdy týmu Petry Reisingerové, která je zraněná. Zastoupily ji jen Škrabalová s Ondřejovou. Podle Krämer tým nezahrál tak, jak je zvyklý.

„Brno je rozhodně hratelný soupeř. Kdybychommy hrály kompletní, tak jsme vyhrály. Ale nebudu se na to vymlouvat, že nám chybí Reisingerová. Prostě se to stalo. A jedna hráčka družstvo nedělá. Těší mě, že jsme uhrály takový výsledek i bez ní,“ zdůraznila trenérka.

Jaký byl pohled na utkání ze strany domácích? „Že nehrála Reisingerová nám paradoxně uškodilo. Našemu týmu chyběla koncentrace a lehkost. Bylo to hodně vydřené vítězství, i když jsme celou dobu vedli,“ hodnotil asistent trenéra Richard Klein.

Druhé utkání se hraje ve středu opět v Brně. O víkendu se série hraná na tři vítězná utkání stěhuje na jih Čech.