Boj o historický úspěch v úterý 19. dubna zahájí basketbalistky Strakonic. V Brně rozehrají sérii o třetí místo v ŽBL. Jejich soupeřem je Valosun.

Oba celky mohou sezonu považovat za úspěšnou už jen samotným postupem do semifinále. Ale chtějí víc. Cítí šanci, že by mohly vybojovat bronz. Svoji houževnatost prokázaly ve čtvrtfinálové sérii – otočily z 0:2 na 3:2 na zápasy ve svůj prospěch. Valosun proti Trutnovu a Strakonice se Slovankou MB.

„Doufám, že v Brně jednou vyhrajeme. To by byl ideální stav a pak přidat dvě vítězství doma,“ uvedl Miroslav Vondřička, legenda strakonického basketbalu, jak by si ideálně představoval průběh série. „Nebude to však vůbec lehké. Valosun se po výměně trenéra dal dohromady a rozehrála se Večeřová. My to bez zraněné Petry Reisingerové budeme mít těžké, hráčky jsou na ni zvyklé. Když bychom uhráli bronz i bez ní, byl by to pro mě osobně zázrak,“ doplnil.

Cesta k úspěchu podle Vondřičky vede přes ubránění klíčových hráček soupeře: Večeřové, Zrůstové a Vlkové. „Také samozřejmě musejí všechny naše hráčky dobře doskakovat, když nebude Reisingerová,“ zdůraznil. „Série bude hodně vyrovnaná!“

Pro Strakonice by zisk bronzu byl druhým v sezoně, třetí skončily už v Českém poháru.