První duel série o třetí místo v ŽBL strakonické basketbalistky nezvládly. V úterý 19. dubna podlehly Valosunu Brno venku o deset bodů – 67:77 (33:44). Moravanky se tak ujaly vedení v sérii, která se hraje na tři vítězná utkání.

Jihočeškám, které nastoupily bez zraněné opory Petry Reisingerové, utekl hned začátek zápasu – po čtyřech minutách prohrávaly 2:10. Sice se domácím dokázaly přiblížit na rozdíl pouhých dvou bodů v 7. minutě (13:11), ale poté už dominovaly Brňanky. Po první čtvrtině vedly 23:18.

Ve druhé části jejich vedení narostlo na začátku 14. minuty už na 12 bodů (33:21) a ještě na 13 bodů (36:23), ale hostující tým alespoň částečně stáhl na 11 bodů v půli (44:33). Tým od Otavy nevyužíval šance.

Třetí desetiminutovka patřila Strakonicím, ve 26. minutě se soupeřkám přiblížily na osm bodů (56:48) a ve 29. minutě na šest bodů (58:52). Jenže v závěru třetího dějství Valosun čtyřmi body utekl znovu na osm bodů (62:54).

Jihočešky nadále bojovaly a na konci 33. minuty se přiblížily na pět bodů (66:61), ale domácí družstvo dalo pět bodů v řadě a více jim už nedovolilo. Rozdíl deseti bodů zůstal až do konce.

Ve středu je na programu druhý zápas, hraje se opět v Brně, začátek je v 17 hodin. O víkendu se série stěhuje do Strakonic. V sobotu a případně i v neděli se začne hrát od 17 hodin.

Excelsior ŽBL – o 3. místo, 1. zápas: Valosun Brno – BK Strakonice 77:67 (23:18, 44:33, 62:54). Body: Vlková 20, Večeřová 18, Zrůstová 11, Sedláková 10, Křížová 8, Mračnová 6, Giacintová 4 – Škrabalová 16, Ondřejová 14, Uhrová 13, Johnová 10, Podskalská 7, Baláková 6, Musilová 1. Fauly: 23:22. 5 faulů: Zrůstová – Baláková, Uhrová. Trestné hody: 20/16:25/22. Trojky: 6/1:12/3. Stav série: 1:0.