Komentáře k zápasům ligových družstev BK Strakonice.

Starší dorostenky odehrály v extraligové skupině o 9.–12. místo tři zápasy, v nichž byly stoprocentně úspěšné. Nejprve porazily doma Sokol Nusle 73:53. Jihočešky musí vyhrávat všechny zápasy a na děvčatech je na začátku vidět nervozita. Vše dělají se strachem. Postupně se však probudila a soupeře přehrála. Bylo to vybojované vítězství.

Následně si Strakonice poradily doma i s BA Sparta, a to 68:56. Začátek byl ale úděsný, v první části se týmu vůbec nedařilo. Prohrával i o deset bodů, ale poctivou obranou se hráčky do zápasu zase zpátky dostaly. Jihočešky rozhodly ve třetí čtvrtině.

V předehrávce 6. kola Strakonice ve středu 13. dubna opět porazily Nusle, tentokrát venku 78:52. Byla to povinná výhra. V konečném řešení definitivu může dát výhra se Spartou.

Extraligové mladší dorostenky ve čtvrtfinále play off potřetí podlehly Slovance, doma 55:70. Soupeřky tak vyhrály celou sérii 3:0 na zápasy. Ale s favoritem to byla přijatelná porážka. Domácím děvčatům dodala odvahu úvodní čtvrtina, ve které koncentrovaným výkonem hosty zaskočily. Slovanka do přestávky skóre otočila, čímž prokázala svoji kvalitu. Ale domácí tým nadále dokázal hrát nápaditý i pohledný basketbal. Ve druhé půli už si Slovanka výhru pohlídala.

Ligové starší žákyně potřetí v play off porazily Žďár nad Sázavou, venku vyhrály 58:47 a celou sérii zvládly v poměru 3:0 na zápasy. Zajistily si tak postup na Přebor ČR, kde jsou čtyři nejlepší týmy. Vstup do utkání byl výborný, děvčata výborně bránila, doskakovala a zásobovala střelecké opory Reisingerovou a Krejčovou skvělými přihrávkami. Zmiňované hráčky bezpečně proměňovaly. Výrazné vedení v první části si děvčata udržela i do poločasu. Ve třetí čtvrtině soupeřky začaly tvrději bránit, ale byly trestány úspěšnými trestnými hody – 77procentní úspěšnost je na žákyně nadprůměrná.

V úvodu poslední části se domácím tvrdá hra vyplatila. Každý pokus o střelbu pod košem končil neodpískaným faulem, to vedlo následně i k chybám Jihočešek v obraně a domácí družstvo trojkou snížilo na rozdíl tří bodů. Pak ale přišel odpískaný faul s košem Krejčové a následný koš Bauerové dal děvčatům klid a tým se dokázal s tvrdou hrou vyrovnat a tím uhájit výhru.