Jeden krok od finále! Stolní tenisté ČZ Strakonice poprvé v sezoně porazili Litoměřice a v semifinálové sérii play off II. ligy vedou 1:0 na zápasy. Nad soupeřem zvítězili doma 9:5 (33:26).

Pokud vyhrají v sobotu 16. dubna i odvetu na stolech Severočechů, čeká je boj o celkové vítězství v soutěži a postup. V případě neúspěchu by se série hned v neděli vracela k Otavě, kde by se muselo rozhodnout.

Strakoničtí neměli na domácí zápas s Litoměřicemi ze základní části dobré vzpomínky – prohráli ho 2:10. „Tentokrát jsme už nehráli s takovým respektem. Vyšel nám začátek, vyhráli jsme debl, ve kterém jsou Litoměřičtí hodně silní,“ uvedl trenér Vladimír Havlík. V něm uspěla dvojice Duspiva – Šulc.

Následně ale prohráli Šulc, Calta a Jiří Krahulec, takže hosté vedli 3:1. Duspiva sice přidal druhý bod Strakonic, ale další prohra Calty znamenala opět dvoubodovou ztrátu pro domácí.

Jenže pak Jihočeši zvítězili pětkrát v řadě (Jiří Krahulec, Duspiva, Šulc a opět Jiří Krahulec a Duspiva) a najednou to bylo 7:4. Poté prohrál Šulc, avšak úspěšní Calta a Duspiva rozhodli o výhře ČZ.

Nejlepším hráčem domácího celku byl Jan Duspiva, který vyhrál všechny své zápasy včetně deblu.

„Duspiva hraje teď v životní formě. Navíc nadstandardní výkon k tomu přidal ještě Jiří Krahulec – porazil soupeřovu dvojku Pinku, který hostuje v extraligovém El Niňu, a jedničku Tschakerta. Poté jsem už začal věřit, že zápas dobře dopadne,“ vylíčil Havlík.

A co odveta? V základní části hráli Strakoničtí v Litoměřicích nerozhodně 9:9. „Myslím, že teď jsou šance padesát na padesát. Tím, že jsme doma vyhráli, se hráči uklidnili, nepůjdou do utkání s takovým respektem. Je to na domácích, ti musejí uspět,“ řekl kouč.

Pokud dojde na třetí utkání, posílí Strakonice ze Šanova Miroslav Štepka. Hrálo by se v neděli od 14 hodin.

Jak se hrálo

Semifinále play off – 1. zápas: ČZ Strakonice – Litoměřice 9:5 (33:26).

Duspiva, Šulc – Pinka, Polanský 3:1
Šulc – Tschakert 2:3
Calta – Pinka 0:3
Jiří Krahulec – Polanský 1:3
Duspiva – Hrnčíř 3:0
Calta – Tschakert 1:3
Jiří Krahulec – Pinka 3:0
Duspiva – Polanský 3:2
Šulc – Hrnčíř 3:1
Jiří Krahulec – Tschakert 3:2
Duspiva – Pinka 3:2
Šulc – Polanský 2:3
Calta – Hrnčíř 3:2
Duspiva – Tschakert 3:1