Suverénně si počínali v základní části extraligy vodní pólisté Fezka Strakonice. Vyhráli všech deset duelů a bez ztráty bodu tak obsadili v tabulce první příčku. Do nadstavby, kde se bude hrát o titul mistra republiky, jdou s tříbodovou bonifikací a v roli největšího favorita.

Strakoničtí zakončili první část soutěže dvěma výhrami se Slavií Praha, která do té doby také nezaváhala. Fezko doma zvítězilo 14:11, venku 14:8.
Pořadí po základní části je tedy následující: 1. Strakonice, 2. Slavia Praha, 3. Hradec Králové, 4. UP Olomouc, 5. Kometa Brno, 6. KVP Přerov.

Nejlepší čtyřku čekají čtyři turnaje, v nichž se rozhodne o mistrovi. Fezko coby vítěz získalo navíc tříbodovou bonifikaci, Slavia dostala k dobru dva body, Hradec Králové bod a Olomouc nic. Do baráže jdou Kometa Brno a KVP Přerov, z nižší soutěže Stepp Praha a Spolchemia Ústí nad Labem.

Hodnocení trenéra Josefa Janečka: „Základní část je za námi, končí legrace a začíná šňůra dvanácti zápasů pro každé družstvo, ve kterých se rozhodne o medailích. Po základní části jsme sice první a letos jsme ještě neprohráli, ale bude to těžké. Já však klukům věřím a vím, že v přípravě i v utkáních udělají maximum pro to, aby to pro naše barvy dopadlo dobře.“

První finálový turnaj je na programu o víkendu 30. dubna – 1. května v Olomouci.