První semifinále odehrály v pátek 8. dubna strakonické basketbalistky. Na palubovce USK Praha podle očekávání prohrály. Ale o přijatelných 28 bodů – 55:83 (25:50). A to jen dva dny poté, co v pátém čtvrtfinálovém duelu vyřadily Slovanku MB.

V sérii hrané na dva vítězné zápasy USK vede 1:0, odveta je na programu ve středu 13. dubna u Otavy od 18 hodin.

„Výsledek hovoří sám za sebe. Děvčata zahrála velmi dobře, nikdo se nezranil. Rozdíl osmadvaceti bodů je velmi slušný, zvlášť vzhledem k tomu, že jsme hrály venku. USK je euroligové družstvo, se kterým se dá zahrát vyrovnaný zápas jen jeden z několika. Ten zápas jsme si už vybraly v Českém poháru,“ zhodnotila utkání trenérka Marcela Krämer a připomněla vynikající výsledek 80:86 ze semifinále pohárové soutěže.

Navíc je výsledek přijatelný i proto, že se trenérka musela obejít bez zraněné opory a kapitánky Petry Reisingerové a také dorostenek, které v tu samou dobu hrály utkání v extralize s Nuslemi. „Zápas jsme odehrály v osmi hráčkách. Točila jsem je častěji, jak je mým zvykem, a střídaly se i na různých postech.“

Jak to vypadá se zraněním Petry Reisingerové? Jak dlouho bude chybět? „Její zranění je nepříjemné. Víc se k tomu zatím nebudu vyjadřovat,“ odpověděla stručně Krämer.

Zítra je na programu druhé utkání semifinále, které s největší pravděpodobností sérii ukončí. A pak čeká Strakonice boj o bronz. Dostanou tedy větší prostor dorostenky, aby si odpory odpočinuly? „Pokud dorostenky budou k dispozici, určitě budou hrát. Ale těžko teď hovořit o tom, co se bude dít v odvetě s USK. Takže nebudu říkat nic dopředu,“ uzavřela Marcela Krämer.

Soupeřem v boji o třetí místo bude Jihočeškám Valosun Brno, který první zápas semifinále proti městskému rivalovi Friscu prohrál 66:85.