Osmnácti body přispěla ke středeční výhře 70:64 v rozhodujícím pátém čtvrtfinále play off proti Slovance a tedy postupu do semifinále kapitánka strakonických basketbalistek Petra Reisingerová. Na hřišti patřila k nejlepším a po skončení zápasu měla v očích slzy dojetí.

Co řekne po tak vypjatém utkání a vůbec po celé dramatické sérii kapitánka týmu?
Nemám slov. Je to úžasné, nádherný pocit. Když Slovanka v poslední části vyrovnala, dostávala jsem už trošku strach, že tady zase prohrajeme. Ale nakonec to vyšlo.

Co rozhodlo?
Ze začátku určitě dobrá obrana. I druhý poločas jsme začaly s tím, že jsme si v defenzivě dobře vypomáhaly, jedna zaskakovala za druhou.

Berete to i jako takové morální vítězství, vzhledem k tomu, jak rozhodčí pískali proti vám úzkostlivě?
Je fakt, že na Slovance vyhrály jen USK a Frisco Brno. Ne že by nás to svazovalo, ale člověk to má v hlavě, že se tady moc dobře nevyhrává. Rozhodčí nám samozřejmě moc nepomohli, ale na to jsme už zvyklé. Nevím, jestli jsou vyloženě zasedlí na Strakonice. Ale vybojovaly jsme to.

Kdy jste začala věřit, že už o semifinále nepřijdete?
Myslím, že asi šestatřicet vteřin před koncem jsem si říkala, že teď už Slovanka náš náskok snad nedožene. V závěru už se hrálo hodně takticky, jeden faul za druhým, házely se šestky. Ale už jsem věřila tomu, že neprohrajeme.

Jak byste zhodnotila celou čtvrtfinálovou sérii?
Po dvou zápasech jsme prohrávaly 0:2, to bylo hrozné. Zvlášť, když jsme ve druhém utkání vedly o patnáct bodů, ale nakonec jsme stejně prohrály. Zvedly jsme se, řekly si, že v odvetě v domácím prostředí s podporou fanoušků soupeřky porazíme. To se povedlo, navíc velkým rozdílem. Věřily jsme si, že to v Boleslavi zvládneme. Bylo to těžké, ale dokázaly jsme to.