Zora Škrabalová nastřílela do koše Slovanky v pondělí 4. dubna večer patnáct bodů. Vypadá to, že pro závěr sezony se nachystala výborně. Její výkony strakonický tým moc potřebuje. Zejména v okamžicích, kdy palubovku opouští Reisingerová (fauly), je vysoká hráčka (193 cm) v jihočeské sestavě velice platná. Ve čtvrtfinále ŽBL ve středu večer tým Czech Coal Aldast Strakonice nastoupí naposledy ve čtvrtfinále.

V Mladé Boleslavi půjde o všechno, stav je vyrovnaný 2:2. Kdo ve středu vyhraje, postoupí do semifinále, poraženému zbydou oči pro pláč. Utkání začne v 18 hodin.

Domácí zápasy jste zvládly, nedělní mohli fanoušci sledovat v televizi, jak zhodnotíte pondělní?
Vyhrály jsme, to se počítá. I kdyby to bylo jen o bod, je to výhra v play off. Moc jsme to potřebovaly, proto jsme hrály. I když se nám od začátku tak excelentně nedařilo jako v neděli, tak to nakonec stačilo.

Je před vámi pátý zápas série. Co vás v Mladé Boleslavi čeká?
Hlavně, aby se nám podařilo poslední krok zvládnout, aby série skončila tři dva pro nás.

Jediné, co před odjezdem do Mladé Boleslavi můžete fanouškům slíbit, je, že série opravdu skončí 3:2. Ukáže se pro koho. Vaši příznivci na tribunách nechápavě kroutili hlavami, říkali si, jak je možné, že jste u soupeřek dvakrát prohrály?
Jejda. To jsme byly „šikovné“. To se nám „povedlo“. A ještě k tomu byl takhle hloupě prohraný hlavně ten druhý zápas. Všichni víme, jak to bylo…

…všichni? Já ne. Jak to tedy v Mladé Boleslavi bylo?
Třicet šest minut vedeme, pak to v posledních čtyřech minutách prohrajeme. Nevím, jak se nám to podařilo, ale asi jsme byly hodně vyklepané, nervózní.

Z čeho?
Asi z toho, že už to začalo, že už se hraje, že už jde o hodně. Holt se to nějak nepovedlo. Věříme, že to poslední utkání bude úspěšné, víc už se k zápasům v Mladé Boleslavi nechci vracet.

To se dá pochopit. Srovnalo se skóre, psychická výhoda by měla být na vaší straně. Dá se v mladoboleslavské hale vyhrát?
Je to dva dva. Je to de facto, co jsme chtěli. Vlastně je to zase nula nula. Začíná se odznova. Věřím, že se v Boleslavi dá vyhrát. Rozhodně na to máme tým.

Jaký recept si s sebou vezmete do Mladé Boleslavi?
Když každá udělá svoji práci, co má, vyvarujeme se svých zbytečných chyb, začnu hned u sebe, tak rozhodně na to máme. Potenciál v týmu je na to přinést vítězství. V angličtině se říká bringit.

Jak prosím?
Bringit. Jako přinést výhru, vzít a donést vítězství.

Fanoušci jihočeského basketbalu vám určitě budou držet palce, aby se vám podařilo „bringit“ postup. Bude rozhodovat fyzická kondice? Nebo bude klíčová psychika?
Obojí. Sezona je dlouhá, dobře víme, s kolika lidmi se v kádru hraje. Řekněme si na rovinu, že to nebude lehké ani pro základní pětku, ani pro zbytek týmu, který je tady od toho, aby pětce pomohl, jak může. Každá musí udělat svoji práci, musí přispět svojí trochou do mlýna.

Na stránkách klubu se objevují informace, že odjezd vašich fanoušků je od STARZ arény v 15 hodin…
O odjezdu fanoušků moc informací nemám, musím říct, že toho moc vnímat nestačím. Pokud mě přímo někdo nepoplácá po ramenou, tak to ani nevím.

Neprohospodařily jste zbytečně první dva zápasy v této čtvrtfinálové sérii?
Opravdu nevím. Trenérka řekla, že jsme možná byly vyplašené z toho, že bychom fakt jako mohly vyhrát. Nevím. Jsem první rok v lize, kvalitu soupeřů moc neumím posoudit, ale už se tak pomalu rozkoukávám, pomaličku poznávám pivoty.

Zora Škrabalová

Fakta ze 4. čtvrtfinále:

Odehráno: 24.07 minuty.
Bodů: 15 (2. nejlepší strakonická střelkyně). Za 2 body: 7/5 (71%), Trojky: –. Trestné hody: 6/5 (83%).
Doskoky celkem: 9 (nejvíce z týmu). Útočné: 1. Obranné: 8.
Ztracené míče: 1.
Fauly: 4+, 1–.
Koeficient užitečnosti: 24 (nejvíce v zápase).