Obě domácí výhry, které znamenaly vyrovnání série čtvrtfinále play off ŽBL mezi Strakonicemi a Slovankou na 2:2, sledoval i prezident BK Strakonice Miloš Balák.

Jak zatím vnímáte čtvrtfinálovou sérii se Slovankou?
Po těch dvou porážkách na hřišti soupeřek, hlavně té nešťastné ve druhém zápase, jsme byli jak vedení, tak holky odhodláni, že to zlomíme. Povedly se nám oba domácí zápasy, které jsme vyhráli nejen výsledkově, ale i kvalitou předvedené hry. Jsou to pro nás zatím jen dvě vyhraná utkání, úspěch bude, až vyhrajeme to rozhodující v Mladé Boleslavi. To je cíl.

Je podle vás teď čtvrtfinále natolik otevřenou záležitostí, že už nebude hrát roli domácí prostředí?
Domácí prostředí hraje obrovskou roli, což bylo vidět na tom druhém utkání v Mladé Boleslavi. Vedli jsme celý zápas o deset bodů, ale nezvládli jsme posledních pět minut. Publikum vyhecovalo hráčky, nám se přestala dařit střelba, Slovance naopak. Má to řadu dalších atributů, třeba výkony rozhodčích, čímž se na to nechceme vymlouvat. Ale všechno tohle k domácímu prostředí patří. Proto jsme tolik stáli o to, dostat se po základní části do nadstavbové skupiny A1, abychom měli my výhodu domácí palubovky. Nepovedlo se, musíme se s tím poprat. Ve středu nás čeká klíčový zápas, který rozhodne o úspěchu, či neúspěchu v sezoně.

Kdo na tom je nyní lépe psychicky? Vy jste zvládli z 0:2 vyrovnat na 2:2, Slovanka navíc postrádala klíčovou hráčku Nezdařilovou, ale zase má teď výhodu domácí haly…
Jsem přesvědčen, že psychika hraje pro nás. Troufám si říci, že bychom měli mít i víc sil než Slovanka.