Nejlepší strakonickou hráčkou čtvrtfinálové série play off ŽBL se Slovankou je Darina Johnová. Dvakrát byla nejlepší střelkyní týmu, jednou jen o bod druhá. V prvních dvou duelech na hřišti soupeřek v Mladé Boleslavi její koše k vítězství nepomohly (a to ve druhém zápase zaznamenala 32 bodů). Až ve třetím utkání ano. Strakonice doma v neděli 3. dubna vyhrály 94:78 a snížily tak stav série na 1:2. Johnová byla vyhlášena nejlepší hráčkou a po utkání hodnotila dosavadní souboje ve vyřazovací části.

První domácí zápas se ve všech směrech vydařil celému týmu a znovu i vám osobně. Vidíte to stejně?
Utkání se nám povedlo. Šly jsme do toho po hlavě, nic jiného nám nezbývalo. Jinak bychom měly konec sezony. Hodně udělalo domácí prostředí. Na Slovance, jak všichni dobře vědí, se špatně vyhrává. I když my jsme k tomu měly hodně blízko. Doma jsme zahrály opravdu dobře, Slovanku jsme roznesly. Ve čtvrtém zápase musíme podat stejný výkon a vrátit sérii do Mladé Boleslavi, dát do toho všechno a čtvrtfinále otočit.

Vypadalo to, že jste se vcelku rychle oklepaly ze středeční druhé prohry, která byla hodně smolná.
Je znát, že už byly čtyři dny po té porážce. Ale bylo těžké se z toho oklepat, ještě v neděli v šatně jsme si o tom povídaly. Ale jak výsledek naznačuje, povedlo se nám to.

Musím se ještě vrátit k tomu pro vás nešťastnému duelu. Pětatřicet minut jste vedly, ale v závěru Slovanka otočila a zvítězila 72:68. Přitom zápas se jinak hrál zcela ve vaší režii, domácí tým byl doslova na ručník. Co se tedy stalo?
Abych vám řekla pravdu, tak ještě v pátek jsem nevěřila, že jsme prohrály. Bylo to jasně vyhrané utkání, zvlášť když se Slovance zranila Hanka Nezdařilová. Přišlo mi, že podvědomě jsme si myslely, že se to utkání vyhraje samo. Ale soupeřky se oklepaly, začaly hrát tvrdě. Rozhodčí podle mě pískali dobře, i když v těch závěrečných pěti minutách připustili tvrdší hru. Slovance padly zázračné koše, nám naopak nic, třikrát jsme nestihly ani zakončit. Složilo nás to a pak už jsme neměly sílu dotáhnout zápas do vítězného konce.

Už jste zmínila, že soupeřky přišly v poločase druhého utkání o svoji klíčovou hráčku Nezdařilovou. Jaký je to rozdíl, hrát proti Slovance když je a není na hřišti?
Je to hodně jiné. Hanka na sebe stahuje hodně obránců, hodně dribluje, diriguje hru. Teď je jejich hra úplně jiná, i když Eva Kotlanová se toho zhostila docela dobře. Ale je to jiné. Spoluhráčky jsou na ni zvyklé, je to lídr týmu. Pořád ale bude Slovanka hodně silná. Musíme se soustředit a vyhrát.

Může to být klíčový prvek celé série, že chybí?
Určitě. Jak jsem říkala, je to lídr. Ale my do toho musíme jít pořád naplno. Ať už Nezdařilová hraje, nebo ne.

Pokud dojde na páté utkání, bude se hrát v Mladé Boleslavi. Bude stále hrát roli domácí prostředí, nebo se to v takovém případě už stírá?
Domácí prostředí hraje velkou roli. Teď doma to bylo vidět. Na Slovance jsme prohrály dvakrát smolně. Je tam specifická hala, špatně to tam odskakuje, koše také nejsou zázračné. Jestli doma podruhé vyhrajeme, musíme se s tím poprat a zvítězit tam.