Osm nejlepších týmů v republice. Do této společnosti patří i starší žáci oddílu strakonické házené. Doma v 5. kole Žákovské ligy obsadili z pěti družstev třetí místo (2 výhry, 2 porážky) a postoupili.

HBC Strakonice – Ostrava 11:19 (4:9). I přes odhodlání sehrát s jedním z velkých favoritů na celkové vítězství v lize vyrovnanou partii a pokusit se uspět, Strakoničtí od úvodních minut prohrávali (v 5. minutě 0:4). Naděje svitla ve 13. minutě (4:6), ale soupeř do poločasu odskočil na rozdíl pěti gólů a s přehledem si výhru pohlídal. Velký problém hráčům dělala důrazná hra soupeře v obraně i v útoku.

Handball KP Brno – HBC Strakonice 20:21 (12:11). Soupeř v první půli vedl o dva góly mezi 10. a 14. minutou. Ve druhém poločase Jihočeši dvě minuty před koncem. Jinak to byla přetahovaná od začátku do konce, bitva o každý míč, souboj rozehrávek – brněnského Kučery (9 gólů) a domácího Tomáše Nejdla, vynikající Martin Jelínek v brance a skvělá kulisa v hledišti. A pak už jenom kousek štěstí – deset vteřin před koncem rozhodl Pavel Halgaš.

HBC Strakonice – Dukla Praha 6 20:11 (8:6). Již dvakrát Strakoničtí na Duklu v Žákovské lize narazili (20:19 a 10:18). Vydařil se jim vstup do zápasu, v 5. minutě vedli 4:0. Ovšem pak to byl opět boj o každý míč, vynikající obrana a skvělé publikum s mexickými vlnami. Až do 10. minuty druhého poločasu si stále domácí udržovali hubené vedení o jeden či dva góly, a to ještě brankář čaroval, stále ale nebylo nic jistého. A pak to přišlo – šňůrou osmi branek družstvo od Otavy rozhodlo o vítězství a postupu!

Jablonec nad Nisou – HBC Strakonice 21:11 (9:5). Utkání o konečné druhé místo a lepší nasazení do dalšího kola. I přes snahu uspět chybělo hře nasazení z předešlých duelů, své sehrála únava klíčových hráčů, drobná svalová zranění nepustila do hry Kosáka a Hrbase. Na soupeře domácí prostě neměli.

Velké poděkování patří týmu mužů, kteří přišli hráče podpořit a vytvořili v hale báječnou atmosféru.

Sestava Strakonic: Malina, Josef Drašnar, Prechtl, Plojhar, Hrbas, Halgaš, Chvosta, T. Nejdl, Kosák, Jelínek, Razak, Hoch, J. Narin, O. Marienka, na lavičce byli Knetl, Klečka a Bezpalec.

ROMAN NEJDL