Důležitá vítězství. Starší dorostenky BK Strakonice zahájily boj v extraligové skupině o 9.–12. místo dvěma výhrami. Porážky ze základní části oplatily Olomouci – nejprve doma vyhrály 65:57 a venku pak 76:68.

Bodově se tedy na Hanačky v tabulce dotáhly, chyběl jim ale jediný koš k tomu, aby měly se soupeřkami lepší bilanci ze vzájemných duelů. Ve skóre hraje jeden jediný bod ve prospěch Olomouce.

BK Strakonice – OSK Olomouc 65:57 (30:25).

S vědomím důležitosti zápasu hrála obě družstva velmi nervózně. „Naše hráčky si ale po celý průběh zápasu udržovaly mírné vedení. Po poločase a na začátku poslední čtvrtiny se náš náskok vyšplhal na rozdíl jedenácti bodů a v těchto chvílích jsme promarnili možnosti soupeřkám výrazně odskočit,“ hodnotil duel trenér Jiří Johanes. „Velké množství chyb jsme vyrobili zejména proti zónové obraně. Hráli jsme staticky a soupeřkám se dařilo narušovat naši často velmi čitelnou hru.“

Podle kouče jeho svěřenkyním chybělo využití hry jedna na jednu. V obranné fázi podaly lepší výkon. „Výborně v obraně hrála Linda Svobodová, která dobře ubránila Malinovou a navíc výborným odstupováním zachránila řadu situací. Střelecky se dařilo Michaele Vápeníkové a výborný zápas odehrála Kateřina Kuncipálová,“ chválil trenér Johanes.

OSK Olomouc – BK Strakonice 68:76 (38:41).

Úvod odvetného klání Jihočeškám nevyšel, po pěti minutách hry prohrávaly o deset bodů 8:18. „Prakticky jsme nebránili a domácí hráčky nás kombinačně přehrávaly. Druhá pětiminutovka se však odehrála zcela v naší režii. Zlepšili jsme obranu a začalo se nám dařit střelecky. Tuto část jsme vyhráli 20:1, a tak jsme po první čtvrtině vedli 28:19,“ přiblížil kouč.

Opět se však Strakonicím soupeře nepodařilo „dorazit“. „Stejně jako v předchozím utkání Olomouc dotahovala a dvakrát se dostala do vedení. V zápase jsme střídali častěji než Moravanky, což se v poslední čtvrtině projevilo.“

V závěru se třemi trojkami blýskla Klára Ovsíková (celkem vstřelila v utkání pět trojek) a ke kýženému desetibodovému vítězství týmu chybělo v závěru více štěstí.

„Zlepšený výkon zejména v útoku předvedla Šárka Jozová, autorka čtyř trojek. Ocenění také zaslouží Eliška Fialová, která ne zcela zdravá a prakticky bez tréninku družstvu pomáhala ze všech sil. Každé zúčastněné hráčce, i když jsem ji nejmenoval, patří dík za předvedenou bojovnost a vůli po vítězství. K úspěšnému zvládnutí skupiny jsme udělali první krok, další nás čekají,“ uzavřel Jiří Johanes.