Fezko porazilo UP Olomouc vysoko 20:5 (3:0, 6:1, 7:1, 4:3) a poté – opět jasně – KVP Přerov 32:8 (5:1, 9:1, 10:1, 8:5). Na první příčce má 21 bodů, stejně jako druhá Slavia Praha. Spolu s Hradcem Králové si tyto celky v předstihu zajistily účast ve finálové čtyřce, ve které se ve čtyřech turnajích rozhodne o republikovém mistrovi.

Olomouc i Přerov přijely v oslabené sestavě, a tak Fezko ani zdaleka neprověřily.

Josef Janeček, trenér Fezka: „Nemám rád utkání, která jsou již od začátku rozhodnutá. Žádnému družstvu nic nepřinesou. Naši hráči jak k přípravě, tak k termínům utkání přistupují zodpovědně. Umí si na úkor svých rodin udělat čas, chtějí podat co nejlepší výkon. To se o soupeřích říci nedá. Mě na tom akorát těší to, že je na našich hráčích vidět, že drží partu a nechtějí jeden druhého nechat ve štychu. V základní části nás ještě čekají tři duely, jeden s Hradcem Králové a dva se Slavií Praha. Těším se na ně a hlavně na vzájemné zápasy se Slavií, ty mohou přinést dobré pólo. Slavia Praha letos taktéž zatím neprohrála a právě tato střetnutí rozhodnou o konečné podobě tabulky po základní části.“

Nejlepším střelcem Strakonic je s 19 góly Libor Hyšpler. „Soupeři nás neprověřili a bylo vidět na celém týmu, že naše předvedená hra byla bez většího zájmu,“ uvedl.