Po pauze z minulého víkendu pokračuje II. liga házenkářů 16. kolem. Strakoničtí muži v neděli 20. března zajíždějí k utkání s béčkem Chodova (17).

V tabulce jsou Západočeši devátí s deseti body, když na jaře dvakrát vyhráli, vždy doma. Strakonickým patří šesté místo s 16 body a na jaře také dvakrát vyhráli doma, ale rádi by přivezli body i z venku.

„Chodov B má svůj A–tým v první lize, takže v případě, že áčko bude mít volno, můžeme počítat s tím, že nastoupí hráči z áčka. Myslím si, že to nebude vůbec jednoduché utkání, i když v domácím prostředí jsme Chodov B jednoznačně přehráli,“ zmínil se trenér Miroslav Vávra a připomněl výhru z první poloviny soutěže 37:20.

Jihočeši do Chodova odjedou bez Michala Fencla (zlomený palec na noze), Romana Nejdla (chřipka), Aleše Janouta (pracovní povinnosti) a otazník visí nad startem Petra Masáka (studijní povinnosti). „Takže se dá říci, že pojedeme hodně oslabení. Do brány by se měla vrátit dvojice Lukáš Moravec a Jan Salát,“ dodal trenér.

Venku hrají i další dva ligové celky HBC Strakonice 1921. Prvoligoví mladší dorostenci (5. místo), kteří měli minulý víkend také volno, hrají v sobotu ve 12 hodin se Sokolem Vršovice, který je na předposlední desáté příčce, druholigové ženy (5.) se v 19 hodin představí na hřišti Mostu B (8.).