Odvetnou část nadstavbové skupiny A2 ŽBL basketbalistky Strakonic zahájily porážkou.

V sobotu 12. března se popáté v sezoně utkaly s Valosunem Brno. Poprvé mu podlehly, a to o 11 bodů – 61:72 (32:44). I nadále však vévodí tabulce, právě na Valosun mají náskok tří bodů, ale ten má ještě stále duel proti Hradci Králové k dobru.

O výsledku rozhodla první čtvrtina, tým od Otavy ji prohrál 10:21. Přitom právě předchozí vítězné zápasy Jihočešky rozhodovaly dobrou první desetiminutovkou, v níž si vytvořily slušný náskok. Tentokrát tomu bylo naopak.

„Začaly jsme tak jako vždy, ale zvenku nám to tam tentokrát nepadalo. Soupeřky naopak byly úspěšné. I v situaci jedna jednu,“ vylíčila trenérka Marcela Krämer. Strakonice v úvodním dějství prohrávaly už 2:15!

Zbylé čtvrtiny byly vyrovnané. „Prostě jsme se nechytily střelecky. Po předchozích vítězných duelech přišel zlom – dalo se čekat, že to přijde. Už minule v Karlových Varech jsme utekly hrobníkovi z lopaty,“ zmínila šťastnou výhru v prodloužení na hřišti týmu z lázeňského města Krämer.

Kromě střelby tentokrát také hráčky tak dobře nebránily. Ve vzájemných zápasech v letošní sezoně dostaly dosud od Brna v průměru 56,5 bodu (60, 57, 55, 54). A nyní 72. „Nebránily jsme tak, jak jsme měly. To byl problém. A střelecká impotence. Kromě Reisingerové, která dala 23 bodů, se ostatním nedařilo. Celý zápas jsme musely dotahovat. Když jsme se dostaly na rozdíl sedmi bodů, domácí tým opět odskočil. I díky dvěma trojkám Zrůstové o desku,“ zmínila se trenérka. Valosun se podle ní dobře připravil, nechtěl opět prohrát. „Vzhledem k tomu, jak špatně jsme bránily a jak nám to tam nepadalo, je to ještě pěkný výsledek,“ konstatovala Marcela Krämer.

Nadstavbová část pokračuje dalším zápasem ve středu 16. března, kdy Strakonice přivítají VŠ Praha (v tabulce A2 jsou páté). S tímto soupeřem se jim daří, dvakrát ho porazily v základní části, jednou v poháru a jednou v nadstavbě. Duel začíná v 18 hodin.