Druholigové házenkářky Strakonic v jihočeském derby porazily venku Milevsko, poslední tým tabulky. A to stejně jako v podzimní části o jediný gól. Tentokrát 18:17 (10:7).

Vstup do utkání pro Strakonice vyzněl pozitivně – obrana fungovala poměrně spolehlivě, v útoku se podařilo několik pěkných rychlých akcí zakončených překvapivě i gólem, a tak plíživě navyšovaly vedení až do stavu 4:10.

„Zdálo se, že jsme překonaly milevský komplex. Ale to byl velký omyl! Od 25. minuty jako bychom hřiště opustily – přestalo se dařit v útočné fázi, kde jsme několikrát zbytečně odevzdaly míč soupeři a ten z rychlých útoků skóre upravil na poločasových 7:10,“ uvedla trenérka Eva Krausová.

Domluva o přestávce se zcela minula účinkem, a tak tým od Otavy v tragickém výkonu plynule pokračoval i ve druhé půli. „Během totálně bezradných úvodních pěti minut soupeř srovnal stav na 11:11 a poté se dokonce ujal vedení 14:13. Kupily jsme zbytečné chyby, bezradně si přehazovaly míč před soupeřovým obranným valem a naopak dostávaly laciné góly. Budiž nám ovšem ke cti, že jsme v této chvíli nesložily zbraně a i přes nepřízeň osudu bojovaly o body až do samého konce,“ zdůraznila trenérka.

Přibližně devět minut před závěrečným hvizdem se hostujícímu celku podařilo udělat si dvoubrankový náskok, který byl nakonec pro konečné vítězství rozhodující. „Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží snad jen gólmanka Edita Cimrhanzlová, která předvedla řadu pěkných zákroků a má výrazný podíl na zisku plného počtu bodů,“ dodal Krausová.

Vítězství si připsali i prvoligoví mladší dorostenci, kteří doma jasným rozdílem porazili Lokomotivu České Budějovice 34:25 (16:11). Do 10. minuty dokázali Budějovičtí držet krok, pak však domácí následujících sedm minut vyhráli 5:1 a odskočili na 10:6. Hosté se ještě jednou přiblížili na 10:7 v 19. minutě , ale další čtyři minuty Strakoničtí vyhráli 4:0 a odskočili na 14:7. „Soupeř ještě dokázal snížit na poločasových 16:11, avšak nástup do druhé půle patřil nám. V rychlém sledu jsme nastříleli tři góly, odskočili ve 33. minutě na 19:11, a protože Budějovičtí dokázali během patnácti minut nastřílet pouhé čtyři góly, svítil ve 47. minutě na ukazateli skóre stav 26:15,“ konstatoval trenér Roman Marienka.

V závěru domácí trošku polevili a dovolili soupeři snížit dvanáctigólový rozdíl.

„Pochvalu zaslouží oba gólmani – Pavel Kaufman a Jindřich Mráz. Roman Marienka za lepší procento střelby než v minulých zápasech a Michal Krejčí, který byl opět střeleckou jistotou. Za úspěšnost střelby bych chtěl pochválit celý tým, právě tak jako za obranu,“ dodal Marienka.

JINDŘICH KOSÁK