Další postup, tentokrát už do 5. kola Žákovské ligy mezi deset nejlepších týmů v republice, vybojovali starší žáci strakonické házené. Ve 4. kole v Ostravě skončili v šestičlenné skupině pátí se třemi body.

Úvodní nešťastná remíza s Lovosicemi jako by předznamenala velká trápení, které Jihočechy po celý turnaj provázelo. Vyrovnání se závěrečným hvizdem, kdy se míč dvakrát odrazil od břevna do země, pokazilo dojem z jinak slibného výkonu. Vynikající utkání odehrál Tomáš Chvosta, autor šesti branek, sekundovali mu Tomáš Nejdl, Josef Drašnar a brankář Martin Jelínek. Strakonice – Lovosice 14:14 (10:7).

Na další dvě střetnutí proti favoritům by bylo lepší zapomenout, nebo naopak – zapamatovat si, jak se bojuje o vítězství. Strakonice – Ostrava 11:25 (4:11) a Strakonice – Karviná 10:27 (3:16). Obrovské množství chyb, naivní střelba a chybějící agresivita v obraně. To rozhodlo.

Bohužel i přes velkou snahu změnit herní projev Strakoničtí i v dalším utkání pokračovali ve velmi rozpačitém výkonu, který znamenal až příliš jednoznačnou porážku se soupeřem, kterého doma porazili – s Duklou Praha 10:18 (6:9).

O bytí, nebo nebytí muselo rozhodnout poslední utkání, v němž soupeři ze Zlína, jenž porazil Lovosice, stačila k postupu remíza. Větší kreativita, obrovská vůle a střelci Tomáš Chvosta a Ondřej Marienka přinesli vítězství 15:11 (7:6) a postup do dalšího kola soutěže.

ROMAN NEJDL