Druholigové béčko žen, mající už jisté první místo, uzavřelo základní část domácím vítězstvím nad Klatovy 78:41. Tým pokračoval ve svých kolejích, předvedl znovu dynamický basketbal. Dobrá obrana s následným rychlým založením protiútoku opět dominovala. Skvělá spolupráce je založena na technice hráček, na přehledu a vtipných přihrávkách. Na lavičce pro nemoc zůstala Lucie Babková, na jejím místě pod košem zaskočila Podskalská, které se střelecky dařilo. Klatovy sice předvedly sympatický výkon, ale na zkušenou hru domácích nestačily.

Extraligové mladší dorostenky hrály na jihu Moravy a byly úspěšné z poloviny. Nejprve porazily Valosun Brno 55:41. Duel přinesl střelecky velmi chudý basketbal. Utkání bylo pro děvčata velmi důležité. Snad to by mohlo být částečnou omluvou pro ustrašený a nepřesvědčivý výkon. Soupeř je předčil především v rychlosti i pohybu bez míče a lepší spolupráci, měl i výškovou převahu. Snaha Strakonic o rychlý protiútok byla téměř nulová a také těžkopádná, prakticky neškodná. Po první půli byl stav nerozhodný, když navíc tento stav zachránil úspěšný tříbodový pokus Maršíkové a upracovaný koš Jozové v poslední vteřině. O konečném výsledku rozhodla třetí část, kterou vyhrály Jihočešky 20:4. Zápas byl nevydařený, ale výhra je proto cennější.

V dalším kole pak Strakonice podlehly Friscu Sika Brno 57:72. Celkem solidní výkon základní pětky díky vyrovnanému průběhu přinesl naději na potřebné vítězství. Soupeř však uplatnil výškovou převahu pod košem, a to rozhodlo o výsledku.

Ligové mladší žákyně Strakonic venku byly stoprocentně úspěšné. Tým ŠBK Sadská porazily těsně 68:65. V první části děvčata prohrávala o deset bodů. Náskok si domácí hráčky udržovaly i ve druhé čtvrtině, i když hra již byla vyrovnanější. Ve třetím dějství nastal sice obrat, ale tři minuty před koncem Sadská znovu vedla o tři body. Bojovný duch strakonického týmu korunovala koši tradičně Reisingerová a k ní se přidala i Malá. Výhra byla vydřená.

Následně si tým od Otavy poradil s BA Sparta v poměru 62:54. Sparta patří k nejlepším týmům v lize, ale děvčata i při neúčasti své opory Plechaté si potvrdila svou výhrou druhé místo v lize po základní části. To je hlavní klad. Ale chvílemi děvčata zapomněla bojovat. Když družstvo nezakolísá v posledním dvoukole, může ho čekat přímý boj o postup na Přebor ČR.

MIROSLAV VONDŘIČKA