Letošní ročník se hraje ve dvou skupinách – české a moravské. Česká skupina: Fezko Strakonice, SK Děčín, SK Slavia Praha, Slavia Hradec Králové. Moravská skupina: Kometa Brno, UP Olomouc, KVP Přerov, SKP Opava.

Strakoničtí mají jasný cíl – tím je účast ve finálové čtyřce, kam postupují první dvě družstva z obou skupin.

V prvním utkání nové sezony narazilo Fezko na Hradec Králové, který porazilo 12:5. „Zápas byl do své poloviny z naší strany hodně nervózní, zejména přihrávky a zakončování šancí. Naopak v obraně jsme hráli velmi pozorně. Druhá polovina již naznačovala, že jsme herně na výši,“ hodnotil kouč Josef Janeček.

Pak Strakonice narazily na SK Děčín a vyhrály 20:10. Fezko hrálo s chutí a předvádělo pohledné akce. Nejvyšší vítězství si Jihočeši připsali proti domácí Slavii, a to 22:2! „Slavia byla odevzdaný soupeř. Až příliš se soustředila na dva předešlé zápasy a do utkání s námi jí už moc sil nezbylo.“

Jak kouč Josef Janeček shrnul první turnaj? „Dělali jsme ještě hodně chyb, ale je pořád dost času na jejich odstranění. Jinak jsem spokojený, toto družstvo je nové, doplnil jsem spoustu mladších hráčů, kteří zahráli velmi dobře.“

I. liga starších dorostenců – 1. kolo (Praha): Strakonice – Hradec Králové 12:5 (2:1, 4:1, 3:1, 3:2), Janeček 4, Kopenec, Buzu, Černý 2, Žitka, Chval 1. Strakonice – Děčín 20:10 (6:0, 4:2, 4:6, 6:2), Janeček 10, Kopenec, Černý 3, Fait, J. Bušauer, Buzu, Žitka 1. Strakonice – Slavia Praha 22:2 (4:0, 10:0, 3:0, 5:3), Janeček 6, J. Bušauer 5, Černý 3, Chval 2, Kopenec, Fait, Tauber, Žitka, Mukenšnábl, Dubský 1. Branku hájili M. Bušauer a Vychlípen. Dále hrál Pešek.