Už jsou na ledě. Třikrát týdně se budou hokejisté Strakonic scházet na společných trénincích v rámci letní přípravy. V sobotu 7. srpna se na ledovém zrcadle sešli poprvé. Dále pak v úterý a ve čtvrtek. Včetně tohoto týdne tak potrvá příprava na ledě sedm týdnů, nový ročník krajské ligy startuje o víkendu 25.–26. září. Jaká je a bude náplň nadcházejících dní, to přiblížil trenér Václav Křivanec.

Jak probíhala dosavadní část přípravy a co hráče ještě čeká?
Probíhá stejně jako každý rok. Měli jsme krátké soustředění v Katovicích, tam hráči něco naběhali. Pak jsem jim říkal, aby i individuálně doma chodili na tenis nebo sedli na kolo. Na led jsme, myslím, šli o týden dříve než v minulé sezoně. Před začátkem soutěže se zaměříme ještě hlavně na fyzičku.

Jak bude vypadat příprava na ledě?
Hlavně bruslení, seznámení s ledem. Postupně budeme zabudovávat rozehrávky, zaměřovat se na přihrávky a různé nácviky.

A po herní stránce? Na co se chcete zaměřit především?
V minulé sezoně nám hodně problémů dělaly přesilovky. I když tady je problém něco nacvičovat, když nevíme, jak se hráči sejdou na trénink. Nejsme profesionální klub, aby hráči chodili pravidelně. Kluci mají různé služby. Je problém dát dohromady jednu dvě lajny kompletní a aby ti hráči přišli třeba třikrát po sobě. Myslím, že v kraji to ale nejsme jen my, že s tím mají problémy i ostatní.

Jak jste spokojený s docházkou?
Na první trénink nás bylo dost, dneska (v úterý 10. srpna – pozn. redakce) koukám, že nás bude také hodně. Zatím tedy spokojenost. Jsou prázdniny, takže ti, co studují, jsou tady. Účast by měla být dobrá.

Doznal kádr nějakých změn?
Zatím tady máme na zkoušku útočníka Milana Černého, který hrál za Drahonice. Předtím působil v Písku, je to písecký rodák, prošel tam juniorkou. Je tady i Martin Všetečka. Mluvil jsem s ním a na devadesát procent bude hrát u nás. Kvůli pracovním povinnostem skončil David Vinš, bude hrát zřejmě za Vimperk. A budeme shánět druhého gólmana.

S gólmany to vypadá přesně jak?
Špiler je jasný. Sháníme brankáře číslo dvě, uvidíme, co se nám povede. Měli jsme rozjednaného Doubka, který chytá za juniorku v Písku. Ten přislíbil, ale pak přislíbil Radomyšli. Nikoho přemlouvat nebudeme, budeme shánět dál.

Zatím je tedy dvojkou František Burda.
Zatím Franta, ale potřebujeme jednoho gólmana ještě sehnat.

Člen výboru a vedoucí mužstva Roman Heimlich mluvil před začátkem přípravy o brankáři juniorky Janu Vondráčkovi…
Ten je delší dobu nemocný, nevím, co s ním je.

Takže to je v současnosti úkol číslo jedna – sehnat druhého brankáře?
Ano. Sháníme, máme něco rozjednaného, ale nic konkrétního nevíme.

Jak byste si ještě představoval doplnění kádru?
Teď teprve zjišťujeme, kdo nám bude chybět, kdo nám nebude chybět. Odchodů zase tolik nebylo. Od začátku sezony bychom měli mít Martina Všetečku, máme juniory. Chodí s námi asi čtyři.

Počítáte s některými juniory také do mistrovských zápasů?
Chci, aby s námi chodili trénovat, od toho se bude vše odvíjet. Pokud budou chodit, uvidíme na trénincích. Myslím, že šanci dostanou potom i v mistrákách. Neříkám, že všichni. Všechny najednou do mančaftu nezabudujeme. Ale postupně by měli šanci dostat.

Jaký hokej byste si přál, abyste v nadcházející sezoně hráli?
Přál bych si, abychom vyhrávali. Samozřejmě pro diváky je líbivé, když padá hodně gólů. Nikdy jsme obranný hokej nehráli, takže se budeme snažit hrát pořád to samé – dát víc branek než soupeř. To se odvíjí od koncovky, uvidíme, jak se bude dařit.

Jaké máte přání do další části přípravy a do startu sezony?
Co se týče přípravných zápasů, tam nebudeme vyloženě koukat, jak se komu daří, nebo nedaří. Spíš budeme zjišťovat, co můžeme čekat od těch nových kluků, u těch starších to už víme. Do sezony si hlavně přeju, abychom chytili začátek. Soutěž se letos bude hrát jiným systémem. Je škoda, že padlo play off, to bylo divácky atraktivní. Teď se bude hrát dvoukolově a vítěz buď půjde, nebo nepůjde do kvalifikace o druhou ligu. Ostatní by hráli o pohár klubů.

Program

Přípravné zápasy HC Strakonice (začátky budou upřesněny):

sobota 28. srpna:
Strakonice – Příbram
sobota 4. září:
Milevsko – Strakonice
pátek 10. září:
Strakonice – David servis České Budějovice
neděle 12. září:
Strakonice – Vimperk
pátek 17. září:
Vimperk – Strakonice
neděle 19. září:
Strakonice – Rokycany