Mezi sportovními týmy, které v současné době nabírají fyzickou kondici na nadcházející sezónu, jsou také strakoničtí druholigoví házenkáři. Jejich přípravu přiblížil Deníku nový trenér Miroslav Vávra.

„Od začátku července mají muži pouze dobrovolné tréninky, a to dvakrát týdně, kdy se zaměřujeme na atletický trénink na oválu. Mladší hráči (studenti) mají dopolední tréninky v posilovně vždy v pondělí, ve středu a v pátek. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o udržovací přípravu, kterou jsme zvolili z důvodu, aby nebyla velká pauza mezi koncem sezóny a začátkem ostré přípravy, která nám bude začínat 14. srpna, jsem s účastí na trénincích vcelku spokojen. Především pak s tím, že se vrací zranění hráči Jiří Vávra, Michal Švehla, Jaroslav Houska (všichni problémy s kolenními vazy) a Petr Masák, který se zotavuje po operaci pravého ramena. Výborný přístup k tréninku má Michal Čech, kterého následují Michal a David Zbíralové, Jaromír Samec, Michal Fencl. Individuální přípravu mají Luděk Gruzovský a Pavel Sýkora,“ říká Miroslav Vávra.

Třicátého července odjíždějí strakoničtí muži na tradiční turnaj do partnerského oddílu TG Höfen, kde odehrají turnaj starých panů v sobotu a v neděli se představí v hlavním turnaji. Po příjezdu z Höfenu již začne ostrá příprava na novou sezónu.

„Bude probíhat v domácích podmínkách v areálu STARZ Strakonice ve třech fázích - ranní trénink, odpolední bazén a večerní trénink. Na konci srpna (29.8.) zakončíme přípravu účastí na turnaji v Libčicích,“ doplňuje trenér Vávra.

Družstvo mužů bude na novou sezónu připraveno v tomto širším složení: brankáři Lukáš Moravec, Pavel Sýkora, Jan Salát. Hráči Michal Čech, Michal Fencl, Roman Nejdl, Jaromír Samec, Luděk Gruzovský, Miloš Kos, Filip Moravec, Michal Zbíral, David Zbíral, Petr Masák, Miroslav Masák, Michal Tockstein, Jiří Vávra, Michal Švehla, Aleš Vacek, Miroslav Bažata.

Trenérem je již zmíněný Miroslav Vávra, vedoucím družstva Filip Moravec.