Skončí strakonické basketbalistky v letošní sezoně ŽBL na konečném sedmém, nebo osmém místě?

O tom se bude rozhodovat v sérii s Hradcem Králové, která začne ve středu 7. dubna v 18.30 hodin na východě Čech. Hraje se na dva vítězné zápasy.

Jihočešky do této série poslala páteční porážka v Karlových Varech 59:74, která byla v souboji o 5.–8. místo za stavu 1:1 na zápasy rozhodující.

Utkání se pro ně přitom nevyvíjelo špatně. Tři čtvrtiny byly vyrovnané, ale tu poslední nezvládly, prohrály ji 11:22. „Rozhodl výkon domácí Hrabákové, která nám nastřílela 25 bodů. Nepokryli jsme ji tak, jak bychom si představovali. V obranné činnosti jsem byli celkově horší,“ hodnotil kouč Eduard Gaisler.

Celá série Strakonic s Karlovými Vary byla podle Gaislera jako na houpačce. „První zápas jsme o sedm bodů prohráli, druhý o 28 bodů vyhráli. Ale bohužel jsme nedokázali zvítězit podruhé v řadě.“

Poté, co tým nesplnil prvotní cíl, kterým byla účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy, přišlo nyní další zklamání. „Je to zklamání, samozřejmě. Fyzicky jsme na tom byli stejně, šlo o psychickou pohodu,“ zmínil se strakonický trenér.

Motivací v nadcházejících bojích o konečné sedmé místo by pro Strakonice mělo být to, že s Hradcem Králové v letošním ročníku všechny čtyři zápasy prohrály – v základní části venku 60:68, doma 61:63, poté v nadstavbě A2 venku 61:80 a doma 54:83. „Hradec jsme jako jediný tým, kromě nejlepší trojice Frisco Brno, USK Praha, Trutnov, neporazili. Chceme tuto nepříznivou bilanci prolomit, s tím půjdeme do této série,“ řekl Eduard Gaisler.
Příležitost by měly dostat všechny hráčky.

Odveta se hraje v sobotu od 17 hodin v hale STARZ.