Páté místo z loňského ročníku ŽBL basketbalistky Strakonic neobhájí.

V pátečním třetím utkání o 5.–8. místo prohrály v Karlových Varech 59:74 (36:40), celou sérii 1:2 na zápasy a čeká je tedy jen boj o konečné sedmé místo s Hradcem Králové. S ním čtyřikrát prohrály.

Tři čtvrtiny zápasu byly vyrovnané. Strakonické hráčky začaly lépe, v 5. minutě vedly už o devět bodů – 13:4. Ale domácí družstvo stačilo ještě do konce první desetiminutovky snížit, a to na rozdíl jediného bodu (20:21).

Úvod druhé části vyšel lépe Západočeškám, ve 12. minutě bylo vyrovnáno 24:24 a tři minuty před přestávkou byl stav stále nerozhodný 32:32. Vary se však poté dostaly do těsného vedení, v poločase měly náskok čtyř bodů.

Rozhodly trojky

Druhý poločas začaly naopak lépe Jihočešky, ve 22. minutě otočily na 43:42, ale rozdíl před závěrečným dějstvím zůstal stejný – 52:48.

V něm snížila ještě Johnová na 52:51 a 54:53, ale domácí hráčky se poté začaly prosazovat z dálky za tři body – Borecká dala na 57:53, Magerčiaková na 60:55 a znovu Borecká na 63:55. Do konce utkání v tu dobu zbývalo pět minut.

To byl klíčový okamžik.

Náskok už si tým z lázeňského města pohlídal a navýšil skóre na konečných 15 bodů. Poslední slovo měla několik vteřin před koncem domácí Borecká, která – stylově – přidala další trojku.

3. zápas o 5.–8. místo: Karlovy Vary – BK Strakonice 74:59 (20:21, 40:36, 52:48). Body: Hrabáková 25, Borecká 11, Magerčiaková 10, Větrovcová 8, Eisnerová 6, DeHavenová, Sedláčková, Houdková 4, Kučerová 2 – Johnová 14, Podskalská 13, Musilová 12, Reisingerová 10, Uhrová 5, Pospíšilová 3, Linhartová 2.