Ve druhém zápase play off o 5.-8. místo v ŽBL strakonické basketbalistky ve středu 31. března obávaného protivníka z Karlových Varů smetly 82:54. Vyrovnaly tak stav zápasů na 1:1. Rozhodující třetí utkání se bude hrát v pátek na západě Čech.

Úvodní desetiminutovka se hrála ve strakonické režii, ve 3. minutě byl stav 6:0, v 6. minutě 15:6 a v 8. minutě 21:10. Ve druhé části po dvou trojkách Uhrové a dalších třech bodech Podskalské narostl náskok až na 38:21. Bylo to i díky skvělé domácí obraně.

Po změně stran hrály domácí ženy nadále v tempu a vytáhly stav až na 64:39. V poslední čtvrtině jihočeská exhibice pokračovala, průběžné skóre bylo 70:43 a na konci duelu o 28 bodů. Hrálo se v báječné atmosféře, kterou vytvářeli i vimperští trubači.

Body: Uhrová 28, Reisingerová 23, Johnová 16, Podskalská 10, Pospíšilová 5 - Borecká, Hrabáková 13, Větrovcová 12, Magerčiaková 6, Eisnerová 4, Sedláčková 3, DeHavenová 2, Houdková 1. Fauly: 18:18. Trestné hody: 12/11:21/14. Trojky: 7:4. Diváků: 235. Rozhodčí: Vondráček, Znamínko. Nejlepší hráčka: Uhrová. Stav série: 1:1.